Gaasiliit: Eesti ja Soome eristaatus LNG-terminalis on möödapääsmatu

Energia
Energia Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Gaasiliidu tegevjuht Heiko Heitur peab Eesti ja Soome ettevõtete eristaatuse saavutamist Soome tuleva LNG-terminali kasutamiseks möödapääsmatuks. Praegune olukord kujutab tema sõnul riski kogu Eesti majandusele.

"Kuna täna ei toimi ei turg ega riikidevahelised suhted, on Eesti ja Soome ettevõtete eristaatuse saavutamine nii sel talvel kui järgnevatel aastatel Soome terminalis möödapääsmatu," ütles Heitur. 

"Nüüd vastu talve hakata lootma, et turg ja suhted hakkavad äkki toimima, on lihtsalt sinisilmne enesepettus," lisas ta.

Heituri sõnul ei ole küsimus mitte gaasiettevõtetes, vaid Eesti tööstuse elujõus ja konkurentsivõimes.

"Pool Eesti tööstusest sõltub otseselt gaasist ning toiduainetööstuses on see osakaal lausa kolmveerand," sõnas Heitur.

"Juunis võttis LNG-terminali projekti juhtimise ja disaini üle Elering. Sel nädalal teatas Eleringi juht Taavi Veskimägi, et Elering ei ole suutnud viie kuu jooksul mitte milleski Soome süsteemihalduriga kokku leppida välja arvatud selles, et laev läheb Soome. Samuti pole Elering endiselt lubatud ühisettevõtet soomlastega loonud. Soovime näha Eleringi nähtavat panust ning Eesti huvide kaitsmist, panused ei piirdu täna vaid gaasituru vaid kogu Eesti majandusega," lausus Heitur.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: