Madis Kallas: tasuta ühistranspordi kaotamine ei ole võluvits

Madis Kallas
Madis Kallas Autor/allikas: Riigikantselei

Keskkonnaminister ning loodava valitsuse üht osapoolt esindav Madis Kallas (SDE) ütles, et ta ei näe tasuta ühistranspordi kaotamises lahendust riigieelarve kokkuhoiuvajadustele.

"Kui siin on välja toodud tasuta ühistransport, siis unustatakse ära, et sellest 50 miljonist, mis me anname praegu ühistranspordi dotatsiooniks, vaid neljandik on see summa, mis tuli tasuta ühistranspordiga juurde. Sest varasemalt ka me piletitulust saime umbes veerandi ja kolmveerand oli niikuinii juba riigipoolse dotatsiooniga. Kui me kaotame ära tasuta ühistranspordi, siis tegelikult see kokkuhoid ei ole kindlasti 50 miljonit, vaid see on tegelikult 10 kuni 15 miljonit," rääkis Kallas valitsuse pressikonverentsil.

"See ei ole võluvits, kus me kohe saame 50 miljonit kokku hoida," märkis Kallas.

Kallase sõnul on taolisi näiteid veel, kus paistavad kärpekohad, aga tegelikkuses võivad ebavõrdsust suurendada. "Näiteks ka piirkondlike elamute arendamine, olgu nende nimi siis üürimajad või midagi muud. Ka see meede, mis on viis kuni 10 miljonit, kindlasti ei anna riigi tasandil sellist kokkuhoidu, mida me ootame või soovime," lausus Kallas.

"Need on regionaalselt ikkagi väga olulised asjad - nii tasuta või siis väga hästi korraldatud ühistransport, kas ta on tasuta või mitte, selle osas saame veel arutada. Meie nägemuses võiks ühistransport olla korraldatud nõudepõhiselt," rääkis Kallas.

Reformerakonna esimees Kaja Kallas ütles kolmapäeval pärast koalitsiooniläbirääkimiste esimest vooru, et Reformierakonna eesmärk on jõuda nelja aastaga tasakaalus riigieelarveni. Selleks on tema sõnul vaja ellu viia erinevaid reforme, mis annaksid kokkuhoidu.

Reformierakondlasest lahkuva valitsuse rahandusminister Annely Akkermann rääkis, et kärpida oleks vaja kuni miljardi euro eest.

Koalitsioonikõnelused algasid kolmapäeval Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Eesti 200 vahel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: