Kohus andis Virtsu koolile esialgse õiguskaitse

Virtsu kool.
Virtsu kool. Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Virtsu kool jätkab sügisel üheksaklassilisena, sest õiguskaitse andmisega peatas kohus Lääneranna vallavolikogu otsuse kärpida kool neljaklassiliseks, kirjutas maakonnaleht Lääne Elu.

Kuni kohtuvaidluse lõpuni ei tohi kohalik omavalitsus Virtsu kooli 6.–9. klassi sulgeda.

"Sest muidu võiks tekkida olukord, kus lastevanemate kaebus rahuldatakse, aga kool on juba suletud ning seda tagasi pöörata pole võimalik," ütles Virtsu kooli lastevanemaid kohtus esindav vandeadvokaat Allar Jõks Lääne Elule

Lääneranna vallavanem Ingvar Saare ütles, et Virtsu koolile õiguskaitse andnud kohtu määrusega tutvutakse põhjalikult, aega vaidlustada on 15 päeva.

Saare märkis, et otsus koolivõrku korrastada oli mõistlik: "Ma ei pea õigeks maksumaksja raha eest üleval pidada koolimaju, mida me remontida ei suuda," ütles Saare.

Delfi teatel toimub eelistung 20. juunil. Kuigi kohus andis koolile õiguskaitse, siis nõustuti Lääneranna valla seisukohaga selles, et kaebajate ehk lapsevanemate põhjendused on jäänud pigem üldsõnaliseks. 

Läänerannna vallavolikogu otsustas 24. märtsil sulgeda sügisest Metsküla algkooli ja Lõpe põhikooli ning kärpida Virtsu kool neljaklassiliseks ja Varbla ning Koonga koolid 2024. aasta sügisest kuueklassilisteks. Lisaks Virtsu koolile on kohtusse pöördunud ka kõik teised koolid, keda volikogu otsus puudutab ning Metsküla kooli õiguskaitset arutab kohus neljapäeval.

Allikas: Lääne Elu, Delfi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: