Eesti ja Soome elektri börsihind kerkib teisipäeva keskpäeval 400 euroni

Eksponaat Energia avastuskeskuses.
Eksponaat Energia avastuskeskuses. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Elektri börsihind jääb teisipäeval Eesti ja Soome hinnapiirkonnas 170 euro juurde megavatt-tunnist. Elektri hinna on sel nädalal üles viinud kaks suuremat riket Soomes.

Lätis ja Leedus on teisipäeva keskmine megavatt-tunni hind Nord Pool elektribörsil 141 eurot.

Kalleim tund on Eestis ja Soomes kell 12, mil megavatt-tunni hind tõuseb 401 euroni, sellele eelnevatel tundidel jääb megavatt-tunni hind 250 euro juurde.

Reedest on remondis Soome Olkiluoto tuumajaama teine reaktor, laupäeval katkes ka üks Soome ja Rootsi elektrisüsteemi ühendus. Katkenud ühendusega Rootsi kolmandas piirkonnas on samal ajal teisipäeval päeva keskmine hind 24 eurot megavatt-tunnist.

Teistes Nord Pooli hinnapiirkondades jääb päeva keskmine hind teisipäeval Eestile ja Soomele alla, Poolas ulatub see 134 euroni, Põhja-Norras 20 euro juurde ning ülejäänud Mandri-Euroopas 120 euro juurde.

Eesti Energia turuanalüüsi strateegi Olavi Milleri sõnul on kõrge elektrihind seotud kahe suurema elektririkkega Soomes ning hind tõenäoliselt normaliseerub järgmise nädala alguses, mil rikked parandatud saavad.

Soome ja Rootsi vaheline ühendus peaks taas töökorras olema käesoleva nädala kolmapäevast.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: