Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kohus saatis roolijoodiku vangi

Tartu maakohus saatis täna reaalselt vangi mehe, kes tabati korduvalt joobnuna autoroolist.
Kohus karistas Hillar Kurge (52) sõiduki joobeseisundis juhtimise eest ühe aasta, kolme kuu ja 15 päeva pikkune vangistus, ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina ERR-i uudisteportaalile.

Liikluspolitseiniku Kristjan Palu sõnul märgati eile kell 12.40  Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 187. kilomeetril Ford Courier'i, mille juhi sõidumaneer tundus ebakindel.

Politseinikud liikusid sõidukile järgi ning Tartus Aardla ja Riia tänavate vahel anti sõidukijuhile peatumismärguanne. "Roolis olnud mees oli ilmselgelt eelnevalt alkoholi tarbinud, ka tõendas seda alkomeetri näit," lisas Palu.

Sõidukijuht viidi arestimajja ning politsei alustas kriminaalmenetlust.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokuröri abi Alar Häidberg ütles, et Hillar Kurg on ka varem korduvalt kriminaalkorras karistatud sõiduki alkoholijoobes juhtimise eest.

Eelmise aasta oktoobris mõistis kohus talle esmalt viiekuulise tingimisi karistuse, kuid juba detsembris oli mees uuesti sama asjaga kohtu ees. Siis liideti karistused kokku ja asendati vangistus 652 tunni üldkasuliku tööga.

"Kuna Hillar Kurele ka "tööteraapia" ei mõjunud ja kõik muud karistusliigid on end ammendanud, siis sai karistuseks olla üksnes reaalne vangistus," tõdes Häidberg.

Roolijoodik jättis pere ilma autota

Hiljuti jõustus Tartu maakohtu otsus, mille järgi tunnistas kohus Rene Harinovi (29) süüdi mootorsõiduki juhtimises joobeseisundis ning mõistis karistuseks 352 tundi üldkasulikku tööd tähtajaga aasta ja kuus kuud. Lisaks sellele konfiskeeriti kohtuotsuse alusel mehe elukaaslesele kuuluv sõiduauto Volvo S40.

1. mail kella 17.30 paiku edastas Lõuna prefektuuri juhtimiskeskus politseipatrullile teate, et Tartus Võru tänaval asuva poe parklast alustas sõitu Volvo, mille roolis on tõenäoliselt alkoholijoobes sõidukijuht.

Politseipatrull sõitis koheselt laekunud infot kontrollima. Juba hetke pärast märkasid politseinikud kirjeldatud sõidukit, mis liikus Sõbra tänavat pidi Kesk tänava suunas ning keeras Sõbra tänaval asuva maja hoovi. Seal jäi auto seisma, sõidukis lisaks autojuhile kedagi teist ei olnud.

"Sõidukijuht oli silmnähtavalt purjus - tal olid tasakaaluhäired ning silmad olid punased," kirjeldas patrullpolitseinik Kalmer Mägi ning lisas, et mees tunnistas politseinikele alkoholi tarbimist, ka tõendas seda alkomeetri näit.

Isikuandmete kontrolli käigus selgitati välja, et autot juhtis Rene Harinov ning sõiduauto Volvo S40, mida mees juhtis, kuulus ta elukaaslasele.

Sama mees seisis alles 26. märtsil kohtu ees, kuna juhtis sõidukit alkoholijoobes.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: