Utria dessandil osaleb 30 võistkonda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Täna algaval rahvusvahelisel luurepatrullide võistlusel Utria dessant osaleb 30 võistkonda, sealhulgas kuus välisvõistkonda.

Välisvõistkondi osaleb sel aastal kuus, kaks võistkonda Saksamaalt ja Rootsist, lisaks Poola ja Soome võistlejad.

Kaitseliidu Tallinna malevast on end stardiks üles andnud maleva koondvõistkond ning Toompea ja Kalevi malevkonnad. Sama arvukalt, kolme võistkonnaga, on esindatud Kaitseliidu Pärnumaa malev, kahe võistkonnaga lähevad võistlustrassile Alutaguse ja Saaremaa malevad, ühe võistkonna on välja pannud Kaitseliidu Harju, Võrumaa, Järva ja Rapla malevad.

Kaitseväge esindavad Scoutspataljon kolme, Kõrgem Sõjakool kahe ning Kuperjanovi jalaväepataljon ühe võistkonnaga. Jõustruktuure esindab ka Tallinna vangla võistkond.
Teiste hulgas lähevad neljapäeva õhtul kell 2200 võistlusrajale naiskonnad, Naiskodukaitse Võrumaa ja Järva jaoskondadest.

Utria dessant lõpeb lõpujooksu finišiga laupäeva hommikul Sinimägedes 1944. aasta lahingute memoriaali juures. Võistluste pidulik lõpetamine on laupäeval kell 16 Sinimägede uues koolimajas.

Utria dessanti korraldavad ERNA Selts, Kaitseliit ja Vaivara vallavalitsus alates 1999. aastast, et meenutada Vabadussõja suurimat dessantoperatsiooni, mille tulemusel puhastati 17.-19. jaanuaril 1919. aastal punastest Narva-Jõesuu, Narva ja Jaanilinn.

Vabadussõja suurima dessantoperatsiooni üldjuht oli toona kapteni aukraadi kandnud Johan Pitka. Dessantrühmi juhtisid major Martin Ekström, staabikapten Karl Aleksander Paulus ja kapten Anto Nestori Eskola.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: