Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vabandame lugejate ees

{{1495791420000 | amCalendar}}
.
. Autor/allikas: Shutterstock

Head lugejad! Rahvusringhäälingu portaali arvamusrubriigis ilmus 23. mail Evelyn Höglundi artikkel "Vägivalla juured on "toksilises maskuliinsuses"". Paraku osutus see märkimisväärses osas plagiaadiks – autor oli ilma viiteta tõlkinud oma artiklisse lõikude kaupa väljaandes Independent 27. juulil 2016. aastal ilmunud artiklit.

Vabandame kõigi oma lugejate ees juhtunu pärast. Oleme eemaldanud artikli oma veebikeskkonnast. Täname ka tähelepanelikku lugejat Pille Koorti, kes antud plagiaadile viitas.

Evelyn Höglundi kommentaar (lisatud 26.5. kell 20.23):

Vabandan tekkinud olukorra pärast. Viiteid antud loos kasutatud algartiklitele ma lugu kirjutades juurde ei lisanud, sest tegemist oli blogitekstiga ehk minu mõtisklustega antud teemal blogis. Oleksin ma kirjutanud tellimusartiklit vms, oleksid loomulikult lisanud asjakohased viited. Loodan, et viidete puudumine ei vii tähelepanu kõrvale teemast endast, mis on oluline ühiskonnas esineva vägivalla põhjuste uurimisel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: