Kantsler: USA juhtroll Läänemere regiooni kaitsel on kindel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jonatan Vseviov. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ameerika Ühendriikides asekaitseminister Bob Workiga kohtunud kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov kinnitas, et USA juhtroll NATO-s ja Läänemere regioonis on kindel.

"USA on äsja avalikustanud oma 2018. aasta kaitse-eelarve eelnõu, milles on Euroopa julgeoleku tugevdamise meetmeteks ette nähtud 4,7 miljardit dollarit," märkis Vseviov. "Seda on 1,3 miljardi võrra rohkem kui 2017. aastal, mis näitab NATO ja Läänemere regiooni tähtsust USAle," ütles Vseviov.

Kantsler Vseviov on Ameerika Ühendriikides visiidil seoses USA, Põhjala ja Balti riikide kaitseministeeriumite kantslerite ühiskohtumisega.

"Arutasime kolleegidega Läänemere regiooni julgeolukorda, mille osas valitseb täielik üksmeel," märkis Vseviov. "Vahetasime informatsiooni ka eesootava Vene Föderatsiooni regionaalse õppuse Zapadi osas."

Kantslerite kohtumine viidi läbi Põhja-Carolina osariigis asuvas merejalaväe baasis Camp Lejeune, kus külalistele demonstreeriti ka USA merejalaväe lahinguvõimekust.

USA ja Põhjala-Balti kaitseministeeriumite kantslerite ning asekaitseministrite kohtumisi korraldatakse iga-aastaselt. 1.- 2. juunil toimunud kohtumist võõrustas USA asekaitseminister Robert Work, kes on ametis olnud alates 2014. aastast.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: