Trump süüdistas teda kritiseerinud parteikaaslast "jälgis vales" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Donald Trump ja Lindsey Graham.
Donald Trump ja Lindsey Graham. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA president Donald Trump süüdistas neljapäeval teda kritiseerinud erakonnakaaslast Lindsey Grahamit "jälgis vales" ja ähvardas, et valijad peavad seda meeles.

Lõuna-Carolinat esindav senaator Graham ütles kolmapäeval, et president Trump tegi pärast oma esmaspäevast lepitavat avaldust oma teisipäevase pressikonverentsiga uuesti samu tagasi. Grahami hinnangul asetas Trump oma teisipäevaste väljaütlemistega, et Charlottesville'i vägivallas olid süüdi "mõlemad osapooled", võrdusmärgi äärmuslastest ründaja poolt tapetud vastumeeleavaldaja Heather Heyeri ja neonatside ning Ku Klux Klani vahele. "Mina, koos paljude teistega, ei kiida sellist moraalset võrdsustamist heaks," rõhutas ta.

"Paljud vabariiklased ei ole nõus ja võitlevad ideega, et [Abraham] Lincolni parteist on saanud uksematt maailma David Duke'ide jaoks," lisas Graham Ku Klux Klani kunagisele juhile viidates.

Trump reageeris Grahami kriitikale neljapäeval Twitteris.

"Avalikku tähelepanu otsiv Lindsey Graham teatas eksitavalt, et ma ütlesin justkui oleks moraalne võrdusmärk KKK, neonatside ja välgete ülimuslikkuse pooldajate ning preili Heyeri vahel. Niivõrd jälestusväärne vale,"

Trumpi arvates ei suuda Graham lihtsalt saada üle oma läbikukkumisest vabariiklaste presidendikandidaadi eelvalimistel. "Lõuna-Carolina valijad peavad meeles!" lisas president. 

Graham omakorda vastas Trumpi säutsudele, et viis, kuidas Trump on Charlottesville'i tragöödiale reageerinud, on toonud talle kiitust riigi kõige rassistlikematelt ja vaenulikumatelt rühmitustelt. "Meie rahva nimel, meie president, palun ajage see asi korda."

 

Neljapäeval ründas Trump Twitteris ka Arizonast pärit senaatorit Jeff Flake'i, kes on olnud samuti Trumpi ja viimase poolt kujundatud valitsemisstiili teravamaid kriitikuid. Trump avaldas heameelt, et Kelli Ward asub vabariiklaste eelvalimistel Flake'i vastu, sest viimane olevat "nõrk" riigipiire ja kuritegevust puudutavatel teemadel ning üleüldse senatis "tühise mõjuga". 

Mitmed vabariiklastest poliitikud polnud rahul viisiga, kuidas president Trump eelmise nädala laupäeval Charlottesville'is toimunud vägivalda kommenteeris. Kui kriitikalaine pärast esmaspäevast "täpsustavat avaldust" mõnevõrra vähenes, siis teisipäevase emotsionaalne pressikonverentsi järel on hukka mõistvad avaldused taas esile kerkinud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: