Video: BFM-i tudengid küsivad noortelt valida või mitte valida?

Foto: ERR

BFM-i telemagistrandid, suhtekorraldus- ja politoloogiatudengid soovivad enne sügisel toimuvaid kohalike omavalitsuste valimisi panna noori mõtlema valimiste ja valikute langetamise tähtsuse üle. Lisaks sellele soovivad tudengid pakkuda esmavalijatele teavet valimiste ja poliitika kohta, kuid seda läbi huumoriprisma.

Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi (BFM) tudengid alustavad õppeprojekti “ELU” raames valimisteemalise veebiprojektiga “Vali ära vali”. Projekti eesmärgiks on juhtida noorte tähelepanu sellele, et käesoleva aasta 15. oktoobril saavad esmakordselt Eestis kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel oma häält anda ka 16- ja 17-aastased noored.

Tudengid käivad läbi erinevad Eesti nurgad, et uurida, kui hästi on noored kursis oma valikuvõimalustega ja kas neil on üldse plaanis minna oktoobris valima. Lisaks sellele tehakse ülevaateid sellest, kuidas poliitikud proovivad uut valijate gruppi mõjutada ehk mida erakonnad lubavad noortele?

Veebiprojekt "Vali ära vali", mis algab ERR.ee-s 6. septembrist, ei ole nähtav ainult rahvusringhäälingu veebist, vaid see on leitav ka Facebookist ja Instagramist. Ühtlasi jõuab projekti raames ETV eetrisse telemagistrite noortele suunatud valimissaade "Mida noored arvavad".

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: