Vali Ära Vali | Mai-Liis Tapalt: ilmselt noored valimisaktiivsust ei tõsta

Foto: VÄV

Tapal BFMi tudengite kaamera ette jäänud Mai-Liis on 16- ja 17-aastastele valimisõiguse andmises skeptiline: statistikat see ei paranda ja ilmselt väga valmis valiku tegemiseks ei olda.

"Kui mina 16-aastane olin, siis ma ei tundud veel, et valimised kuidagi midagi mõjutaks," proovis Mai-Liis end taas 16-aastase rolli panna, kes sel sügisel valima peaks minema. Valimisõiguse andmine 18. eluaastast oleks tema hinnangul just paras piir.

Ta kardab, et isegi tänavustel tavalisest erilisematel valimistel ei tõuse valimisaktiivsus kuigi palju ja üldine osalemisprotsent jääb ikka samaks.

"Aga võib-olla see ei muudagi mitte midagi," kehitas Mai-Liis õlgu.

BFMi tudengid sõitsid Vali Ära Vali projekti raames suvel mööda Eestit. Kohalikelt küsiti kaamera ees, miks minna valima ja lisaks Mai-Liisile jagas oma arvamust ka Paldiskis elav Roll, kes oli vastupidiselt väga positiivselt meelestatud ja uskus, et noortele hääle andmine tagab ka nende huvide poliitikasse toomise.

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: