X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome rahvusringhäälingu uueks uudistepeatoimetajaks sai Jouko Jokinen

Jouko Jokinen.
Jouko Jokinen. Autor/allikas: Soppakanuuna / Creative Commons

Soome rahvusringhäälingu uudiste- ja päevakajavaldkonna peatoimetajaks on valitud ajakirjanik Jouko Jokinen. Jokineni eelkäija Atte Jääskeläinen oli sunnitud ametist loobuma seoses etteheidetega liigses järeleandlikkuses Soome poliitikute survele.

Jokinen on töötanud viimased 7 aastat ajalehe Aamulehti vastutava peatoimetajana, enne seda aga ajalehe Satakunnan Kansa peatoimetajana ning juhtivatel kohtadel ajalehes Helsingin Sanomat.

Tema enda sõnul ei kaota usaldusväärsed uudised oma väärtust ka ebakindlas ja muutuvas maailmas. „Need muutuvad kogu aeg olulisemaks,“ märgib Jokinen.

Ajalehes Helsingin Sanomat täna avaldatud loos viidatakse aga sellele, et vaid pisut enam kui aasta tagasi avaldatud kolumnis kirjutas Jokinen, et Ylel pole keskset rolli ja tähendust Soome ajakirjanduse tulevikus. Ta kritiseeris ka Yle rahastamismudelit, leides, et 2013. aastal kehtestatud kõigile maksumaksjatele kohustuslik Yle maks seab rahvusringhäälingu ja erameedia ebavõrdsesse olukorda.

Yle uudistevaldkonna juht vastutab kogu rahvusringhäälingu soomekeelse uudiste- ja päevakajasisu eest. Jouko Jokinen alustab tööd uues ametis 1. detsembril.

Tema eelkäija Atte Jääskeläinen oli sunnitud ametist lahkuma pärast seda, kui Soomes lahvatas kriitika, mille kohaselt Jääskeläinen oli peatoimetajana hoidnud oma toimetuste asemel pigem poliitikute, eriti Soome keskerakonna poole. Märtsis langetas Soome avaliku sõna nõukogu Yle suhtes tauniva otsuse, mille kohaselt loovutas Yle Jääskeläineni tegevuse näol ajakirjanduslikku otsustusõigust toimetusest välja.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: