Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hanso: ID-kaardi turvaprobleemid saavad uueks aastaks lahendatud

{{1505999520000 | amCalendar}}
ID-kaart.
ID-kaart. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu riigikaitsekomisjon sai neljapäeval ülevaate ID-kaardi turvariskiga seotud probleemidest ja arengutest, komisjoni esimehe Hannes Hanso sõnul saavad turvaprobleemid uueks aastaks lahendatud.

Riigi infosüsteemi ameti (RIA) peadirektor Taimar Peterkop rääkis riigikaitsekomisjonile arengutest ID-kaardi turvariski lahendamisel ning sammudest, mida amet probleemi lahendamiseks on astunud ja kavatseb astuda.

Riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso ütles, et Peterkop andis ülevaate ka sellest, millises ajaraamis probleem lahendatakse.

"Tundub, et uueks aastaks peaksid saama astutud sammud, mis on vajalikud hüpoteetilise turvaaugu parandamiseks," lausus ta.

Hanso lisas, et tegelikkuses ei ole keegi ID-kaardi turvalisust ohustanud. Ka tõi ta esile, et ID-kaardi turvaprobleemid ilmnesid testides, mida tehti neli korda nõrgema keerukusega turvakoodidega.

Riigikaitsekomisjoni esimehe sõnul on valitsus otsustanud eraldada reservist raha ID-kaardi turvariski probleemide lahendamiseks ning samuti käivad ettevalmistused selleks, et kulud kataks ka kiibi tootja. "Jutt ei käi miljonitest," lisas Hanso.

RIA: ID-kaardi turvaprobleemide lahendamine kulgeb plaanipäraselt

ID-kaadri turvaprobleemide lahendamine kulgeb plaanipäraselt ja järgmisel nädalal teatab Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) valitsusele edasiste tegevuste kuupäevad.

RIA peadirektor Taimar Peterkop andis neljapäeval valitsusele ülevaate ID-kaardi turvaprobleemide lahendamise käigust ja tõdes, et töödega ollakse graafilus, ütles BNS-ile RIA pressiesindaja Helen Uldrich. "Töötame praegu ühe kindla rakendusega edasi, praegu on selle testimise periood," lisas ta.

Uldrichi sõnul läheb Peterkop järgmisel nädalal uuesti valitsusse. "Ja siis saab rääkida konkreetsetest kuupäevadest, et millal me rakendusega välja tuleme ja mida siis inimesed peavad tegema," sõnas ta.

RIA teatas 5. septembril, et 30. augustil informeeris rahvusvaheline teadlaste grupp RIA-t turvariski avastamisest, mis mõjutab Eestis pärast 16. oktoobrit 2014 välja antud 750 000 ID -kaarti.

Nädal hiljem teatas RIA, et töötab praegu ühe ID-kaardi turvariski lahendusvariandi kallal ning et amet probleemi lahendada enne riski realiseerumist.

"Olen optimistlik, et avalikkusele lubatud kahe kuu jooksul suudame lahenduse kasutusele võtta nii uute kaartide tootmiseks kui ka varem väljastatud kaartide uuendamiseks," sõnas Peterkop toona.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: