Riia linnapea halvustas Washingtonis Läti vähemusi puudutavat koolireformi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riia linnapea ja Koosmeele liider Nils Ušakovs.
Riia linnapea ja Koosmeele liider Nils Ušakovs. Autor/allikas: TASS/Scanpix

USA-s Washingtonis visiidil viibiv Riia linnapea, venemeelne Nils Ušakovs halvustas Läti plaani viia venekeelse õppekeelega koolid täielikult üle lätikeelsele õppele, nimetades seda kava ohuks Läti sisejulgeolekule, teatas linnapea koduerakond Koosmeel.

Ušakovs külastas Washingtoni Koosmeele partei juhina. Oma visiidil kohtus ta ka senaator Lindsey Grahami ja USA endise luuredirektori (DNI), diplomaat John Negropontega, vahendab Läti rahvusringhääling LSM.

"Ma väljendasin oma seisukohta erakonna liidri ja Riia linnapeana; koolireform kätkeb endas tõsiseid riske riigi siseturvalisusele ja Läti julgeolekule ning seda saab vaadelda üksnes poliitilise provokatsioonina," täheldas Ušakovs.

Läti koalitsioon plaanib järk-järgulist täiekult lätikeelsele haridusele üleminekut venekeelsetes koolides. Koosmeel, mis esindab Läti rohkearvulist venekeelset vähemust, on seda plaani tauninud koos teiste venekeelset elanikkonda esindavate opositsiooniparteidega.

Läti plaanib täielikult lätikeelsele õppele üle minna 2020/21. õppeaastaks, vähemusrahvused saavad aga oma emakeelt, kirjandust ja kultuuri ning ajalooga seotud aineid edasi õppida oma emakeeles.

14. detsembril tulid inimesed reformi vastu ka Riia tänavatele.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: