Utria dessandil osaleb 24 võistkonda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Utria dessant.
Utria dessant. Autor/allikas: Tiit Tamberg/ Kaitseliit

Neljapäeva õhtul stardib Jõhvist kahekümnendat korda luurevõistlus Utria dessant, kus rajale läheb 24 võistkonda.

Kell 19 läheb Ahtme lähistel Utria dessandile 24 võistkonda Kaitseliidust ja Kaitseväest, lisaks välisvõistkonnad Soomest, Lätist, Poolast ja Suurbritanniast.

Kõige arvukamalt on võistkonnad väljas Kaitseliidu Tallinna maleva Põhja kompaniist, Toompea ja Kalevi malevkondadest ning naisvõistkonna Meredivisjonist. Scoutspataljon on esindatud kolme ning Kaitseliidu Jõgeva, Rapla, Pärnumaa ja Järva malevatest stardib kaks võistkonda.

Kaitseliidu Saaremaa, Sakala, Harju ja Alutaguse malevad on esindatud ühe võistkonnaga, samuti on ühe võistkonnaga väljas kaitseväe ühendatud õppeasutused.

Traditsiooniliselt on Utria dessandi ülesannete lahendamisel põhirõhk sõdurioskustel ja heal füüsilisel ettevalmistusel, kuid ERNA Seltsi presidendi ja võistluse peakorraldaja Meelis Rätsepa sõnul on tänavu lisandunud hulk intellektuaalseid võimeid ning teadmisi nõudvaid väljakutseid.

Trassi pikkus on sel aastal umbes 60 kilomeetrit, kuid eelmiste aastatega võrreldes on kontrollpunktide hulk suurenenud.

Võistlus lõpeb 13. jaanuari hommikul, mil kell 9 stardib lõpujooksule Sinimägede lahingute mälestusmärgi poole esimene võistkond. Võitjate autasustamine toimub laupäeval kell 16 Sinimäe koolis.

Utria dessanti korraldab ERNA Selts alates 1999. aastast koostöös Kaitseliidu ja Vaivara vallavalitsusega, tänavusest aastast on toetajaks Narva-Jõesuu linn.

1919. aasta jaanuaris korraldatud ja Johan Pitka juhitud Utria dessant oli Vabadussõja suurim dessantoperatsioon, milles osalesid Soome vabatahtlikud, Narva kaitseliitlased, Eesti merevägi ning kaitsevägi, lisaks Vene Loodermee ohvitseridest koosnev võitlusgrupp. Lahingutega ülekaaluka vastasega vabastati 17.-19. jaanuaril 1919. aastal Narva-Jõesuu ja Narva punastest.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: