Kaitsja kohtus: Stockholmi veokiründaja tunnistas end terrorismis süüdi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1518490860000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Usbekistanist pärit asüülitaotleja, kes on öelnud, et soovis 2017. aasta aprillis Stockholmi südalinnas kaubikuga jalakäijate sekka sõites "uskmatuid maha niita", tunnistas end esmaspäeval alanud kohtuprotsessil terrorismis süüdi.

"Rahmat Akilov varastas kaubiku ja sõitis sellega nii nagu prokurör kirjeldas. Ta tappis viis ja vigastas kümmet inimest. Tema motiiv oli külvata hirmu ja panna Rootsi lõpetama osalemist äärmusrühmituse ISIS vastases koalitsioonis," ütles kaitsja Johan Eriksson kohtus.

Rootsis algas teisipäeval kohtuprotsess mullu aprillis Stockholmi südalinnas veokiga jalakäijaid rammides viis inimest tapnud ja 14 inimest vigastanud Usbekistani kodaniku Rahmat Akilovi üle.

Akilovit süüdistatakse terrorikuriteos, terrorikuriteo katses ja ohu tekitamises. Ta on rünnaku ainus kahtlusalune ja ka teo üles tunnistanud.

Kohtuprotsess kestab ilmselt maikuuni ja otsus langetatakse jaanipäeva paiku.

Süüdistuse kohaselt oli Akilovi teo eesmärk tekitada hirmu Rootsi inimestes ning panna otsustajaid peatama riigi osalemise sõjalises väljaõppes äärmusrühmituse Islamiriik vastases rahvusvahelises koalitsioonis.

Süüdistaja Hans Ihrman ütles, et Akilov oli mitmes läkituses pakkunud end korraldama IS-i nimel terroriakti Stockholmis ja vandus ka džihadistidele truudust. ISIS ei võtnud aga vastutust selle rünnaku eest.

Akilov vahistati mõni tund pärast seda, kui ta sõitis 7. aprillil varastatud õlleveokiga ostutänaval inimeste sekka.

Usbekistanist pärit ehitustöölise asüülitaotlus oli tagasi lükatud ja teda ootas Rootsist väljasaatmine.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: