Advokaat: Stockholmi veokirünnakus kahtlustatav mees tunnistas end süüdi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1491900180000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Stockholmi veokirünnakus kahtlustatav Rakhmat Akilov tunnistab terroriakti sooritamist, kinnitas tema advokaat teisipäeval kohtus, kus arutati mehe eelvangistuse ajaks vahi alla võtmist.

39-aastast Usbekistani kodanikku kahtlustatakse selles, et ta rammis reedel, 7. aprillil Stockholmi kesklinnas enda poolt varastatud veokiga inimesi. Neli inimest sai surma ja 15 vigastada. Üheksa kannatanut viibi praeguseni haiglas, vahendasid The Local ja Yle.

Akilov peeti kinni mitu tundi pärast rünnakut Märsta linnaosas, mis asub 40 kilomeetri kaugusel Stockholmi kesklinnast.

Mehe puhul on teada, et Rootsi võimud olid keeldunud talle elamisluba andmast ning et teda ootas ees riigist välja saatmine. Samuti olevat ta juba varem tundnud suurt poolehoidu ja huvi islamiäärmusluse ja terroriorganisatsioonide vastu.

Stockholmi ringkonnakohtu juures olid teisipäeval kõrgendatud turvameetmed. Eelvangistuse rakendamist puudutava istungi alguses ütles Akilovi advokaat Johan Eriksson, et mees "tunnistab terrorikuriteo sooritamist ja aktsepteerib enda vahi alla võtmist". Ülejäänud istung toimus juba suletud uste taga.

Enne kohtuistungit oli Akilov nõudnud, et tema advokaat tuleb välja vahetada ning et uus advokaat peab olema sunniidist moslem. Kohus seda soovi ei arvestanud. 

Prokuratuuri teate kohaselt ei nõua nad juhtumiga seoses enam teise kinni peetud mehe vahi all hoidmist. Meest kahtlustati esialgu samuti seotuses terrorirünnakuga. Samas jääb see mees siiski endiselt vahi alla, kuid teisel põhjusel - tema suhtes on tehtud otsus ta riigist välja saata.

Prokurör Hans Ihrman kinnitas, et hoolimata Akilovi ülestunnistusest juhtumi asjaolude uurimine jätkub.

"See on oluline asjaolu, kuid uurimine selle tõttu ei lõpe. Me teeme kõik, mis me saame, et tuua kõik süüdlased kohtu ette," rõhutas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: