Ida-Ghouta pommitamisel on kolme päevaga tapetud 210 tsiviilisikut

{{1519130940000 | amCalendar}}
Olukord Ida-Ghoutas pärast 19. veebruari Süüria valitsusväe õhurünnakuid.
Olukord Ida-Ghoutas pärast 19. veebruari Süüria valitsusväe õhurünnakuid. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Süüria reziimi väed jätkavad kolmandat päeva ülestõusnute kontrolli all oleva Ida-Ghouta enklaavi pommitamist, rünnakutes on hukkunud 210 tsiviilisikut ja ÜRO hoiatas, et olukord enklaavis on kontrolli alt väljumas.

Režiimi väed alustasid õhu- ja suurtükirünnakuid Ida-Ghoutale pühapäeval, valmistades ilmselt ette maavägede sissetungi ümber piiratud enklaavi.

Süüria Inimõiguste Vaatluskeskuse andmetel on rünnakutes hukkunud vähemalt 194 tsiviilisikut, nende seas 56 last.

Esmaspäeval sai pommitamises surma 127 tsiviilisikut, teiste seas 39 last. Teisipäeval sai uutes õhulöökides surma vähemalt 66 tsiviilisikut, nende seas 13 last.

Vabaühenduse Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus juht Rami Abdel Rahman lisas, et esmaspäevase pommitamise tsiviilohvrite arv oli Ida-Ghoutas suurim alates 2015. aasta algusest.

Valitsusväed on pommitanud Ida-Ghoutas asuvaid eeslinnu mitu nädalat ja sajad inimesed on saanud haavata.

Ida-Ghouta on mässuliste peamine tugipunkt Damaskuse lähistel.

ÜRO nõudis tsiviilisikute ründamise lõpetamist Süürias

ÜRO nõudis esmaspäeval Süüria võimudelt tsiviilisikute ründamise viivitamatut lõpetamist mässuliste valduses olevas Ida-Ghoutas.

"Hädavajalik on selle mõttetu inimkannatuste põhjustamise viivitamatu peatamine. Selline tsiviilisikute ja infrastruktuuri sihtmärgiks võtmine peab koheselt lõppema," ütles ÜRO humanitaarabikoordinaator Süüria konfliktis Panos Moumtzis.

ÜRO: Ida-Ghoutas on kahe päevaga pommitatud kuut haiglat

Süürias ülestõusnute käes olevas Ida-Ghouta enklaavis on viimase kahe päeva jooksul õhurünnakuid korraldatud kuuele haiglale, millest kolm on löödud rivist välja, õhulöökides haiglatele on hukkunud mitu inimest, teatas ÜRO teisipäeval.

"Minus tekitavad kohkumust ja ahastust kohutavad rünnakud kuuele haiglale Ida-Ghoutas viimase 48 tunni jooksul," ütles ÜRO piirkondlik humanitaarabikoordinaator Panos Moumtzis.

Lisaks ÜRO nimetatud kuuele haiglale tabasid õhulöögid ka Arbini haiglat, teatas kliinikut toetav Süüria-Ameerika meditsiiniühing (SAMS). "Arbini haigla sai täna kaks korda pihta ja on nüüd rivist väljas," ütles SAMS-i riiklik direktor Jordaanias Moussa Naffa.

Vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus teatas, et Arbini haiglat tabasid Venemaa õhulöögid.

Süüria reziimiväed jätkasid teisipäeval kolmandat päeva ülestõusnute kontrolli all oleva Ida-Ghouta enklaavi pommitamist, rünnakutes on hukkunud 210 tsiviilisikut ja ÜRO hoiatas, et olukord enklaavis on "kontrolli alt väljumas".

Režiimi väed alustasid õhu- ja suurtükirünnakuid Ida-Ghoutale pühapäeval, valmistades ilmselt ette maavägede sissetungi ümber piiratud enklaavi. Piirkond on rühmituste Jaish al-Islam ja Faylaq al-Rahman kontrolli all.

UNICEF mõistis hukka Süüria pommirünnakud Ida-Ghoutas

ÜRO lastekaitseamet UNICEF mõistis teisipäeval hukka kümnete tsiviilisikute, teiste seas laste hukkumise Süüria režiimi pommirünnakutes Ida-Ghouta enklaavile.

"Kas neil, kes sääraseid kannatusi põhjustavad, on sõnu oma barbaarsete tegude õigustuseks?" küsis UNICEF avalduses.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: