Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ida-Ghoutas jätkuvad Süüria valitsusvägede rünnakud

{{1519211340000 | amCalendar}}
Laps Ida-Ghouta piirkonnas 20. vebruaril.
Laps Ida-Ghouta piirkonnas 20. vebruaril. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Süüria pealinna lähistel Ida-Ghoutas hukkus kolmapäeval valitsusvägede uutes rünnakutes vähemalt 24 inimest, teatasid päästjad ja aktivistid.

Rünnakud Kafr Batna linnale sooritati varahommikul ning neis lasti käiku suurtükid, sõjalennukid ja helikopteritelt heidetavad tünnipommid, teatas Süüria tsiviilkaitse ehk Valged Kiivrid.

Vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus kinnitas hukkunute arvu, kuid lisas, et valitsusväed ründasid hommikul Ida-Ghoutas mitut piirkonda ja haavata sai umbes 300 inimest.

Meediaorganisatsioon Ghouta Media Center teatas rünnakutest Kafr Batna ja teiste linnade vastu Damaskuse ümbruses.

Süüria režiimiväed ja Vene relvajõud alustasid uut rünnakutelainet mässuliste kontrollitud Ida-Ghouta vastu pühapäeval ning aktivistide sõnul pole õhu- ja suurtükirünnakud raugenud. Viimastel andmetel on rünnakutelaines surma saanud üle 280 ja haavata vähemalt 1400 tsiviilisikut.

Venemaa eitab seotust Ida-Ghouta õhurünnakutega

Kreml eitas kolmapäeval seotust õhurünnakutega Süüria mässuliste enklaavile Ida-Ghoutas, kus on nädala algusest saadik surma saanud vähemalt 250 tsiviilelanikku.

"Need on alusetud süüdistused. Ei ole selge, millele need tuginevad. Ühtki kuupäeva ei ole antud. Me ei ole nendega nõus," ütles presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov vastuseks USA väitele, et rünnakute eest vastutab Venemaa.

Ka vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus ütles, et rünnakuid on teinud Vene sõjalennukid.

Venemaa soovib ÜRO JN-i istungit Ida-Ghouta vägivalla arutamiseks

Venemaa kutsus korraldama neljapäeval ÜRO Julgeolekunõukogu istungi, et arutada vägivalla kasvu Süüria Ida-Ghouta enklaavis, teatas Vene suursaadik Vassili Nebenzia kolmapäeval.

Nebenzia ütles nõukogule, et avatud istung võimaldab kõigil osapooltel "esitada oma visioon, oma arusaam olukorrast ja pakkuda välja teid sellest olukorrast välja saamiseks".

Punane Rist nõudis Damaskuselt pääsu Ida-Ghoutasse

Rahvusvaheline Punase Risti Komitee (ICRC) nõudis kolmapäeval Damaskuselt pääsu Süüria pealinna lähedal asuvasse Ida-Ghoutasse, kus on sel nädalal režiimivägede rünnakutes saanud surma üle 300 ja kannatada 1400 inimest.

"Lahingutegevus põhjustab lähipäevadel ja nädalatel ilmselt veelgi suuremaid kannatusi ning meie meeskonnad tuleb lubada Ida-Ghoutasse, et abistada haavatuid," ütles ICRC delegatsiooni juht Süürias Marianne Gasser.

Toimetaja: Laur Viirand, Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: