Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valgas protestisid pered haigla sünnitusosakonna sulgemise vastu

Valgas kogunesid laupäeval paljud pered koos lastega Valga haigla juurde, et protesteerida haigekassa otsuse vastu sulgeda kohalik sünnitus-osakond.

Lapseootel emad kinnitasid, et teadmatus, kas ja millega nad jõuavad vajalikul hetkel ligi saja kilomeetri kaugusele Tartusse, muudab nad enne sünnitust närviliseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lähipäevil kogutakse Valgas ja selle ümbruses sünnitusosakonna toetuseks allkirju, mis edastatakse nädala algul riigikogule.

Kagueestlasi on viimaseil aastail kõikvõimalike sulgemistega nii palju tümitatud, et paljud küsivad, miks nad üldse veel valima peaks minema. Ükski erakond ei lubanud valimiste eel hakata sulgema sünnitusosakondi. Ja ometi seda praegu tehakse, kusjuures haigekassa otsus mõjutab kohalikku elu laiemalt ja palju rohkem, kui on valitsus suutnud regionaalpoliitika heaks ära teha.

Kohal olid ka lätlased, sest Valga sünnitusosakond on piiriäärseile elanikele lähemal kui Valmiera haigla. Valga haiglas on käinud nii mõlema riigi parlamendi kui ka valitsuse mitme koosseisu liikmed, kuid ometi pole suudetud rahastamises kokku leppida nii, et Eestis sünnitavad lätlased saaks kogu raha tagasi. See on üks sünnituste arvu vähenemise põhjus Valgas.

Reedel koos olnud Valga haigla nõukogu lükkas otsustamise edasi. "Me kohtume kõigepealt haigekassa esindajatega, kes räägiksid põhjalikult lahti, millised on siis Valga haigla tulevikuvisioonid," ütles Valga vallavanem Margus Lepik.

Haigla ega haigekassa juhid laupäeval rahvaga kohtuma ei tulnud.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: