Enamik Läti pankade varifirmadest kliente on pärit Suurbritanniast

Riia.
Riia. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Läti pankade varifirmadest klientide seas on kõige enam Ühendkuningriigi päritolu ettevõtteid, teatas Läti finants- ja kapitaliturgude komisjon (FKTK).

Järelevalveameti teatel on Läti pankade teenindavatest varifirmadest 32 protsenti Briti päritolu. Neile järgnevad 18,1 protsendiga Briti Neitsisaarte ettevõtted, 7 protsendiga Belize, 6,8 protsendiga Küpros, 6,6 protsendiga Seišellid 6,4 protsendiga Hongkong ja 6 protsendiga Panama.

Kui välja jätta likvideerimisele läinud ABLV Bank oli Läti pankade klientide seas veebruari lõpus 17 107 variettevõtet. Varasemalt on FKTK teatanud, et riigi pankade klientide seas on 26 081 varifirmat.

"Pangandussektor jätkab enesepuhastust ootamata uute regulatsioonide jõustumist, sest see on pankade endi huvides. Peamine ülesanne on praegu vältida riskantseid kliente ja küsitava päritoluga raha ning neid puudutavatest tehingutest vabaneda," ütles FKTK kõneisik Ieva Upleja.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: