Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Umbes 70 ABLV klienti võib kaotada Läti elamisloa

Pank ABLV
Pank ABLV Autor/allikas: ABLV

Lätis omab umbes 500 kolmanda riigi kodanikku ajutist elamisluba, mis on antud välja selle alusel, et neil on mõnes Läti pangas raha vähemalt 280 000 euro ulatuses. Umbes 70 sellise elamisloa omanikku hoiab seda summat probleemidesse sattunud pangas ABLV ning Läti raadio teatel need elamisload tõenäoliselt tühistatakse.

"Seaduses on kirjas, et kui muutuvad asjaolud, mille alusel välismaalasele elamisluba anti, siis selline elamisluba ka tühistatakse," selgitas Läti kodakondsus- ja migratsiooniameti esindaja Maira Roze Läti ringhäälingule.

Roze lisas, et ajutiste elamislubade omanikel tuleb iga aasta käia migratsioonibüroos asjaolude paikapidavust tõendamas ning kui elamisloa andmise alus enam ei kehti, siis elamisluba ka tühistatakse.

Võimalust Läti pangas raha hoidmise kaudu ajutine elamisluba saada on seni väga aktiivselt kasutanud näiteks Venemaa kodanikud, kellele avaneb sellega ligipääs ka ülejäänud Schengeni tsoonile.

Erakonda Ühtsus esindav seimisaadik Ainars Latkovskis, kes juhib julgeoleku eest vastutavat parlamendikomisjoni, andis teada, et võimud peavad nüüd üle vaatama, kas alus nende elamislubade andmiseks kehtib ja seejärel tuleb ametnikel vaadata, kas ja kuidas sellised elamisload seaduslikult tühistada.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: