Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ABLV advokaadid palusid USA sanktsiooniettepaneku tühistada

Pank ABLV
Pank ABLV Autor/allikas: ABLV

Likvideerimisele läinud Läti ABLV Banki advokaadid ärgitasid USA rahandusministeeriumi finantskuritegude õiguskaitse võrgustiku (FinCEN) tühistama oma ettepanekut kehtestada pangale sanktsioonid.

Advokaatide sõnul olid FinCEN-i süüdistused liialdatud ning liiga üldsõnalised ja väheselt tõendatud. Samuti ei arvestanud nende sõnul FinCEN panga edusammudega finantskuritegudega võitlemisel. Võttes neid asjaolusid arvesse ning arvestades, et pank on läinud vabatahtlikule likvideerimisele, kutsusid advokaadid FinCEN-i tühistama 13. veebruaril tehtud ettepanekut kehtestada pangale sanktsioonid.

Panga palgatud rahvusvaheline advokaadibüroo WimerHale koostas FinCEN-ile 34 leheküljelise vastuse, kus viidatakse USA seadustele, kohtuotsustele, panga sisedokumentidele ning Läti finants- ja kapitaliturgude komisjoni (FKTK) regulatsioonidele. Kirjale andis allkirja WimerHale'i partner ning endine USA Luure Keskagentuuri (CIA) asedirektor ning FinCEN-i nõuandja David Cohen.

Cohen ütles kirjas, et FinCEN-i ei suutnud mitte ainult pakkuda süüdistustele piisavalt tõendeid vaid sel polnud ka täit informatsiooni panga rahapesuvastaste meetmete kohta. Samuti ei võetud tema sõnul arvesse panga viimaste aastate edusamme nende meetmete vallas.

Kirjas toodi ka välja asjaolu, et FinCEN-i ettepanek käivitas protsessi, mille käigus Euroopa Keskpank (ECB) teatas, et pank on või tõenäoliselt satub makseraskustesse, mis omakorda viis panga vabatahtliku likvideerimiseni. Kuivõrd pank ei saa sellest tulenevalt USA finantsasutustele ja finantssüsteemile ohtu kujutada, ärgitasid advokaadid FinCEN-i sanktsiooniettepanekut tühistama.

USA rahandusministeeriumi finantskuritegude õiguskaitse võrgustik (FinCEN) tegi veebruaris ettepaneku kehtestada ABLV Bankile seoses rahapesu, ametnike mõjutamise ja Põhja-Korea tuumaprogrammi rahastamisega sanktsioonid. ABLV aktsionärid otsustasid veebruari lõpus erakorralisel istungil panga vabatahtlikult likvideerida, et kaitsta klientide ja võlausaldajate huvisid.

2017. aasta lõpu seisuga oli ABLV Bank varade poolest Läti suuruselt neljas pank.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: