Läti pankade hoiuste summa kahanes kuuga 1,2 miljardi euro võrra

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Läti Keskpanga president Ilmārs Rimšēvičs (paremal). Autor/allikas: Ragnar Kond/ERR

Hoiuste hulk Läti pankades on viimase kuu ajaga kahanenud 6,2 protsendi ehk 1,2 miljardi euro võrra 18,2 miljardile eurole, selgub Läti finants- ja kapitaliturgude komisjoni (FKTK) andmetest. Tegemist on viimase kuu rahapesujuhtumite mõjuga.

Kõige järsem langus toimus 1. märtsil kui hoiuste hulk vähenes 210,6 miljoni euro võrra. Järgmisel päeval kahanesid hoiused aga 179 miljoni euro võrra, 20. märtsil 122,9 miljoni võrra, 15. märtsil 112,7 miljoni võrra ja 6. märtsil 96,9 miljoni võrra.

Veebruari lõpus oli Läti pankades hoiuseid 19,4 miljardi euro ulatuses, võrreldes veebruari alguse 20,4 miljardiga.

FKTK juht Pēters Putniņš on varasemalt öelnud, et mitteresidentidest klientide hulk ei tohi pankades ületada viit protsenti.

"Mitteresidentide äri osakaal Läti pankades peaks olema viis protsenti. See on tänasel päeval meie nõudmine, arvestades muutusi üleilmses finantssüsteemis ja riikliku julgeoleku aspekte. Läti pangad peaksid muutma oma strateegiat, arendama teistsugusi ärimudeleid ja otsima uusi nišše, teist võimalust ei ole, aega ei ole," ütles ta.

Samuti on Putniņš öelnud, et variettevõtetega äri tegemise lõpetamise tagajärjel võib hoiuste summa Läti pankades väheneda kokku nelja-viie miljardi euro võrra.

Eesti pankades oli veebruari seisuga hoiuseid 13 miljardit eurot.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: