Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vene televisioonis mängiti ette väidetav telefonikõne Julia Skripaliga

Foto: Yulia Skripal/Facebook via AP/Scanpix

Vene riigitelevisioon lasi neljapäeval eetrisse väidetava telefonikõne Suurbritannias koos oma endisest topeltagendist isaga mürgitatud Julia Skripali ja ühe tema sugulase vahel.

Riikliku telekanali Rossija 1 saates "60 minutit" eetrisse läinud telefonikõne ehtsust saatejuhid ei kinnitanud, kuid väitsid, et said selle Julia nõo Viktoria käest.

Telefonikõnes sõnab ennast Julia Skripalina esitanud naine, et ta lubatakse varsti minema Suurbritannia haiglast ning et tema isa Sergei seisund on hea.

"Siin Julia Skripal," ütles naine telefonivestluse alguses vene keeles.

"Kõik on (minu isaga) hästi. Ta puhkab nüüd, magab. Kõigi tervis on korras. Midagi pöördumatut ei ole. See on kõik, mul lubatakse varsti minna. Kõik on okei," lisas end Julia Skripalina esitlenud naine.

Venemaal elav nõbu ütles seejärel, et soovib varsti suunduda Ühendkuningriiki.

"Vika, keegi ei anna sulle viisat," vastas teine naine.

Suurbritannias Salisburys asuv haigla, kuhu Julia Skripal pärast 4. märtsi närvimürgirünnakut ravile toimetati, teatas eelmisel nädalal naise tervise kiirest paranemisest.

Viimaste teadete järgi on Sergei Skripali seisund jätkuvalt kriitiline.

Julia Skripal tegi neljapäeval Londoni politsei vahendusel avalduse, milles nimetas mürgitamisjuhtumist segaseks.

"Ma ärkasin nädal tagasi üles ja mul on hea meel öelda, et mu jõud kasvab iga päevaga," ütles ta pöördumises.

"Ma olen kindel, et mõistate, et kogu see episood on mõnevõrra segane ning ma loodan, et te austate minu ja mu pere privaatsust minu taastumise perioodil," lisas ta.

Venemaa suursaadik Suurbritannias Aleksandr Jakovenko ütles pressikonverentsil, et tal on hea meel kuulda Julia Skripali paranemisest.

"Mul on väga hea meel ja loodan, et ka Sergei Skripal paraneb. Ma olen üsna kindel, et ühel päeval tuleb Julia tagasi Moskvasse," sõnas ta.

London süüdistab Venemaad endise Briti-Vene topeltagendi Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamises 4. märtsil Inglismaal Salisburys. Moskva eitab seotust juhtumiga.

Venemaa kutsus Salisbury juhtumi asjus kolmapäevaks kokku Keemiarelvade Keelustamise Organisatsiooni (OPCW) täitevkomitee istungi, kuid ei saanud toetust soovile närvimürgirünnaku juurdlusega liituda.

Sestap palus Moskva ÜRO Julgeolekunõukogu istungit, mis peetakse neljapäeval Eesti aja järgi kell 22.00 New Yorgis.

Suurbritannia viib uurimist läbi OPCW ekspertide sõltumatu tehnilise abi toel.

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: