Venemaa Seattle'i konsulaadi töötajad pakivad riigist lahkumiseks asju
USA saatis riigist välja kokku 60 Vene diplomaati. Teiste seas pakivad lahkumiseks asju Seattle'is sulgemisele mineva Vene konsulaadi töötajad.
Venemaa konsulaat Seattle'is peab olema suletud esmaspäevaks, mistõttu käib seal kiire pakkimine. On pabereid, mis lähevad kasti, on neid, mis lähevad paberihunti, vahendas "Aktuaalne kaamera".
"Siin on veel dokumendid, mile me viimasel tööpäeval ette valmistasime, üleandmiseks," rääkis Vene konsul Seattle'is Khalit Aisin, kelle sõnul on neid dokumente umbes 150.
Väljakolitav kraam leiab esmalt peavarju Seattle'is Vene peakonsuli residentsis.
"Käib kiireloomuline evakueerumine. See on esimene partii dokumentidest, mille oleme toonud siia meie peakonsulaadist. See on nüüd meie kindla kaitse all," sõnas Vene peakonsul Seattle'is Valeri Timašov.
USA president Donald Trump nõudis Seattle'is asuva Vene konsulaadi sulgemist, kuna see asub liiga lähedal ühele allveelaevabaasile ning ettevõttele Boeing.
"See on täielik absurd ja kommenteerida ei ole siin midagi. Me tegeleme siin igapäevaselt konsulaarkohustuste täitmisega ja mingite baasidega ei ole meil mingit pistmist," kinnitas Timašov.
Teele asutakse juba laupäeval
Venemaalt lahkumise korralduse saanud 60 Vene diplomaati asuvad koos peredega kodumaale teele käimasoleval laupäeval, teatas Venemaa suursaadik USA-s.
"31. märtsil lendavad kõik soovimatuteks isikuteks kuulutatud diplomaadid koju koos oma peredega," ütles Anatoli Antonov ajakirjanikele. Kokku lahkub riigist 171 inimest, lisas ta uudisteagentuuri TASS vahendusel.
Venemaa valitsus saatis neile järgi kaks lennukit. "Üks neist teeb lühikese vahepeatuse New Yorgis, kus võtab peale 14 peret," lausus Antonov.
Esmaspäeval otsustas USA vastuseks Suurbritannias toimunud endise Vene topeltagendi Sergei Skripali mürgitamisjuhtumile saata riigist välja 60 Venemaa diplomaati. Lisaks otsustas USA sulgeda Seattle'is asuva Venemaa konsulaadi.
Neljapäeval teatas Venemaa välisminister Sergei Lavrov, et Venemaa saadab vastuseks Washingtonile omakorda riigist välja 60 USA diplomaati ning sulgeb USA peakonsulaadi Peterburis.
Suurbritannia peab 4. märtsil Salisburys aset leidnud mürgitamisjuhtumit Venemaa kätetööks ning selle hinnanguga on praeguseks liitunud nii USA, NATO, Euroopa Liit ja suur hulk lääneriike.
Vastuseks on paljud lääneriigid saatnud riigist välja Vene diplomaate ning sageli on võimud põhjendanud seda asjaoluga, et nimetatud diplomaatide näol on olnud reaalsuses tegu Venemaa luureametnikega.
Venemaa eitab oma seotust juhtunuga ning nõuab Londonilt tõendeid.
Toimetaja: Merili Nael