Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Läti seim keelas pankadel varifirmade teenindamise

Läti seim, arhiivifoto.
Läti seim, arhiivifoto. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Läti seim võttis neljapäeval viimasel lugemisel vastu seaduse, mis keelab Lätis registreeritud pankadel variettevõtete teenindamise.

Seadus sai 57 poolt- ja 17 vastuhäält, erapooletuks jäi neli seimisaadikut.

Läti valitsus tuli 10. aprillil välja rahapesu ja terrorismi rahastamise vastase seaduse muutmise eelnõuga, mille eesmärgiks oli vähendada Läti finantssektoris riskantsete tehingute ning kõrge riskiga klientide arvu. Samuti peaks seadus suurendama finantsasutuste ja korravalveametite vahelist teabejagamist.

Seadusega keelatakse Läti pankadel teha koostööd variettevõtetega. Variettevõte on seaduses defineeritud kui ettevõte, mis vastab vähemalt ühele järgnevatest kriteeriumitest: ettevõttel puudub majandustegevus; see on registreeritud riigis, kus ei nõuta majandusaruannete esitamist; ettevõttel puudub äritegevus riigis, kus see on registreeritud.

Läti rahandusministeeriumi hinnangul on kriteeriumitest esimesed kaks kõige olulisemad variettevõtetega seotud riskide tuvastamisel ning sellest tulenevalt tegi ministeerium ettepaneku keelata koostöö tegemine firmadega, mis vastavad korraga mõlemale kriteeriumile.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: