Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ossinovski ERR-ile: sotsid praegu esimehevahetusele ei mõtle

{{1524131580000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles ERR-ile, et vaatamata erakonna viimaste kuude rekordmadalale reitingule sotsiaaldemokraadid ja ta ise erakonna esimehe vahetusele ei mõtle.

"Sotsiaaldemokraatide tänane juhatus on valitud eelmise aasta suvel mandaadiga 2019. aasta suveni ehk enne valimisi juhivahetust pole planeeritud. Muidugi võib erakond neid küsimusi arutada, aga praegu seda tüüpi arutelusid erakonnas toimunud pole," sõnas Ossinovski.

Ossinovski seostas sotsiaaldemokraatide, aga ka valitsuspartnerite IRL-i ja Keskerakonna madalat toetust Kaja Kallase asumisega Reformierakonna etteotsa.

"Kui vaadata reitinguid viimastel kuudel, siis kõige suurem muutuja on olnud Reformierakond, kelle uue juhi suhtes on kõrged ootused ja see on kahandanud kolme erakonna toetust. Tulles valitsusvastutust kandmata kõrvalt poliitikasse, on võimalik lühiajaliselt populaarsust koguda. Kui kaua see pikemaajaliselt kestab, on iseküsimus. Sotsiaaldemokraatide ja Reformierakonna valijaskond teatavates segmentides kattub. Aga sotsiaaldemokraatidel on olnud ka sisemisi probleeme oma ilmavaate ja poliitika selgitamisel," sõnas Ossinovski.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees avaldas arvamust, et tema lahkumine ministritoolilt ja siirdumine riigikokku, peaks aitama kaasa sotside seisu paranemisele.

"Oleme seda endale teadvustanud ja teatud otsuseid ka teinud ning lähematel kuudel asume sellele teele, et olukorda parandada. Sellest ajendatuna sai tehtud ka minu otsus asuda juhtima riigikogu fraktsiooni."

Ossinovski kinnitas, et järgmise nädala lõpuks on teada, kes asub tema asemele tervise- ja tööministri ametikohale.

Mikser: ruumi tõusta on rohkem kui langeda

SDE juhatuse liige ja eelmine esimees Sven Mikser ütles valitsuse pressikonverentsil, et kõik parteid jälgivad reitinguid ning SDE positsioon loomulikult ei rahulda.

"Ruumi tõusta on rohkem, kui ruumi langeda. Selle nimel sihti
seame ja tööd teeme, et seda potentsiaali kasutusele võtta ja olla valimissituatsioonis rõõmsamas seisus kui täna," lausus Mikser.

"Poliitikas on nagu teatris. Tore, kui näitlejad lava peal lustivad, aga kui publik saalis sellega rahul pole, siis etendust kordaläinuks lugeda ei saa," lisas ta.

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi langes aprillis Sotsiaaldemokraatliku erakonna toetus vaid kuuele protsendile, mis on erakonna viimaste aastate halvim tulemus. IRL-i toetus jäi alla valimiskünnise, olles vaid neli protsenti. Keskerakonna toetus oli 26 protsenti. Populaarseim partei oli aprillis Reformierakond 33 protsendi suuruse toetusega.

Toimetaja: Urmet Kook, Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: