Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riigihalduse ministriks on tõusmas PR-ettevõtja Janek Mäggi

{{1524838500000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas on teinud suhtekorraldusfirma Powerhouse omanikule Janek Mäggile ettepaneku asuda riigihalduse ministri kohale, millega Mäggi ka nõustus.

"Kolmapäeva õhtul kohtusin Jüri Ratasega ja ülejäänut tuleb küsida Jüri Rataselt," ütles Mäggi ERR-ile.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas teatas veidi hiljem sotsiaalmeediapostituses, et on tõepoolest teinud Mäggile ettepaneku asuda riigihalduse ministri ametikohale pidades silmas tema mitmekülgset juhtimiskogemust, head sotsiaalset tunnetust ja laialdast ühiskondlikku tegevust.

"Ta on andnud oma nõusoleku ning esitan tema kandidatuuri esmaspäeval Keskerakonna juhatusele. Riigireform, ühtlasem regionaalareng ja sealjuures ka avaliku sektori töökohtade loomine Tallinnast väljapoole nõuab tasakaalukat ja analüütilist lähenemist ning sisukat läbirääkimist erinevate osapooltega. Riigihalduse ministri ametikohal on väga oluline nii avaliku kui erasektori hea tundmine. Janek Mäggil on selleks tööks kahtlemata vajalikud kogemused ja teadmised," kirjutas Ratas.

Mäggi ütles Keskerakonna pressiteate vahendusel, et kuigi ta pole olnud kunagi poliitik, pole poliitika tema jaoks kaugeltki võõras.

"Keskerakond on lühikese ajaga valitsuses näidanud kõrget riigivalitsemise taset. Jüri Ratase valitsus on teinud Eesti inimeste elujärje parandamisel vajalikke otsuseid ning olen valmis selle meeskonnaga liituma," ütles ta.

Seni parteitu olnud Mäggi liitub ka Keskerakonnaga.

Mäggi vihjas, et kandideerib ka riigikogu valimistel. "Aktuaalne kaamera" küsis Mäggilt stuudiointervjuus, kelle mandaadiga ta ministriks sai. Mäggi tõi välja, et ka Reformierakonna liige Kristen Michal on sotsiaalmeedias kirjutanud, et tal pole mandaati.

"Mõtlesin kohe, kuidas ma selle mandaadi hangin. Kristeni soovitusel pean siis kandideerima ja võtan selle mandaadi tagantjärgi," vastas Mäggi.

Tulevane minister arutas ametist lahkuva ministri Jaak Aabiga reedel juba ka tööülesandeid. Siiski ei soostunud ta juba ütlema, millised on riigireformi suurimad väljakutsed.

"Rutakaid avaldusi ma kohe tegema hakata ei taha. Tahan suhelda ministeeriumis inimestega. Kui pilt selge, mida oodatakse, mida vaja teha, siis tuelvad ka seisukohad," sõnas ta.

Mäggi firma Powerhouse nõustas Tartu ülikooli kliinikumi seoses sellega, kuidas avalikkusele selgitada Valga ja Põlva sünnitusosakonna sulgemise vajalikkust. "Aktuaalne kaamera" küsis Mäggilt tema hinnangut sünnitusosakondade sulgemise kohta.

"Esimene oluline asi on see, et kuni kolmapäeva õhtuni ei olnud mul aimugi, et pean sellele küsimusele vastama. Aga kui tõsiselt mõtlen, siis selle töö käigus ma sain aru, et Valgas saab sünnitada rahulikult edasi, Eestis saab sünnitada ka põllu peal, 11 inimest Eestis sünnitab autos, selliseid asju juhtub kogu aeg. Valgas ja Põlvas on tingimused väga head ka pärast seda, kui valdav osa sünnitajaid hakkavad seda tegema Tartus, kus on ideaalsed tingimused olemas," kommenteeris ta.

"Olen ise Valga kandist pärit. /.../ Ma mõistan, et on väga halb, et Eestis väikesed kohad surevad välja, et Valgas kinnisvara hind on kümme korda madalam kui Tallinnas. Ka see on suur probleem. Aga seda ei ole võimalik muuta ainult poliitiliste otsustega, sest maailm kolib ka kõik suurtesse linnadesse ja see trend pole ainult Eestis, vaid kogu maailmas," lisas ta.

Janek Mäggi on lõpetanud 1999. aastal Tartu Ülikooli Õigusinstituudi õigusteaduse erialal. Ta on töötanud 1994-1997 Äripäevas, 1997-2000 SEB Panga asepresidendina.

Mäggi on osalenud suhtekorraldajana Siim Kallase ja Tunne Kelami presidendivalimiste kampaanias.

2017. aasta oktoobris valiti ta Maailma Kabeföderatsiooni (FMJD) presidendiks. 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: