Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ossinovski: sotsid ei peaks inimestele õpetama, kuidas nad elama peavad

Foto: Siim Lõvi /ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski tunnistas, et erakond on jätnud inimestele vahel kõrgi mulje ning see hoiak peab muutuma.

"See (Barbi Pilvre kirjutatud artikkel maaelust ja kodulähedasest joomisest - toim) ei ole ainuke kord, kus sotsid on jätnud tahtmatult üleoleva suhtumise, et meie hakkame õpetama, kuidas inimesed elama peavad. Oleme aegajalt liiga dotseerivalt esinenud. See mulje on tekkinud paljudes inimestes ja see hoiak peab muutuma," rääkis Ossinovski Vikerraadio saates Uudis+.

Ossinovski tunnistas, et erakonna esimehena on tal põhjust muretseda madalate reitingunumbrite pärast, sest see pole olnud ühe kuu kõikumine, vaid erakond on olnud madalseisus eelmise aasta lõpust alates.

"Aga me oleme juba teinud selle tõttu otsuseid, et valmistuda järgmise aasta märtsiks (siis toimuvad riigikogu valimised - toim) ja hakkame tegema teistsugust poliitikat," tunnistas ta.

Rääkides sotsiaaldemokraatide madalast toetusest ja eriti venekeelsete valijate seas, tõi Ossinovski välja Ida-Viru kehva eesti keele oskusega päästjate vallandamise.

"Viimase reitingu languse põhjus on üks ja see on päästjaid. See juhtum, kus päästeamet vallandas eesti keelt mitteoskavad Ida-Viru päästjad. See tekitas väga negatiivset resonantsi ja see on põhjus, miks meie toetus venekeelsete seas on hetkel madalseisus. Aga me oleme valimissituatsioonis alati kümne protsendi venekeelsete valijate toetuse saanud. See võiks olla rohkem, aga praegune küsitlusest ilmnenud madalseis on ajutine."

Ossinovski leidis, et vasaktsentristlikul maailmavaatel on nii Eestis kui ka Euroopas tulevikku, millele viitab tema sõnul ka see, et paljud parempoolsed parteid on selle elemente jõudsalt üle võtnud.

"Näiteks mamma Merkel Saksamaal. Merkel on paljudes küsimustes suurem sotsiaaldemokraat kui on seda Saksa sotsiaaldemokraadid ise. Eestis on näiteks IRL olnud haridusküsimustes sotsiaaldemokraatlikum kui sotsid, aga ka Reformierakonnal on olnud selliseid asju."

Ossinovski lubas, et erakond tuleb järgmiste valimiste eel välja ettepanekutega, mis peaksid kasuks tulema just väiksema sissetulekuga inimestele.

"Eesti maksusüsteem on kreenis. Meie tarbimismaksud on väga kõrged. Mis aga varamakse puudutab, siis need on meil Euroopas kõige madalamad ja eks seda kompenseeritakse täna muude maksudega. Ja see pole õige."

Ossinovski kinnitas veelkord, et erakonna sees esimehetooli pärast võitlust pole ja ta on valmis endiselt erakonda viima järgmistele riigikogu valimistele.

"Meie eesmärk 3. märtsil aastal 2019on teha parem tulemus kui meil on praegu. See on võimalik, aga seda ei saa teha jätkates vanaviisi. Lähimatel kuudel erakonna poliitika tegemise viis muutub ja mina olen valmis erakonda järgmistele valimistele viima."

Saate lõpus ütles Ossinovski, et jätab Pirita jõel trenni tehes saadud seljahäda tõttu ära laupäeval varem plaanitud osalemise Võhandu 100 kilomeetri pikkusel süstamaratonil.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: