Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sikkut ei näe vajadust annetuste toel soetatud ravimite maksuvabastuseks

Foto: Siim Lõvi /ERR

Tervise- ja tööminister Riina Sikkuti hinnangul pole vaja annetuste toel soetatud kallitele ravimitele teha maksuvabastust, et tulevikus ei peaks nendelt maksma üheksaprotsendist käibemaksu. Samuti ei ole ministril praegu plaanis minna valitsusse sooviga vähendada kõikide ravimite käibemaksu viiele protsendile nagu soovib asekantsler Maris Jesse.

Sotsiaalministeeriumi asekantsleri Maris Jesse sõnum neljapäevases "Aktuaalses kaameras" oli, et kuni 2009. aastani kehtinud ravimite käibemaksusoodustuse muutus viielt protsendilt üheksale oli halb ja see tuleks ümber vaadata.

"Sotsiaalministeeriumi ja haigekassa poolt me näeksime hea meeelga seda, et üheksaprotsendine käibemaks langeks tagasi viie protsendi juurde, kus ta varem oli," rääkis Jesse saates.

Minister Riina Sikkut ei kavatse seda teemat aga oma südameasjaks võtta. "Praegu mul sellist plaani küll ei ole," vastas ta "Aktuaalse kaamera" küsimusele, kas tal on plaan ravimite käibemaksu muuta.

Mis puudutab aga välja tulnud probleemi, et ka annetuste teel soetatud ravimitelt korjab riik maksu ja näiteks Kingitud Elu fond maksis eelmine aasta toetuste pealt üle 100 000 euro riigile makse, siis Sikkut erisuse tegemise võimalust ei näe ja riik jätkab üheksa protsendi endale võtmist.

"Eesti üheks väärtuseks või plussiks on peetud, et meie maksusüsteem on lihtne, see on olnud pikaajalise tulumaksu puhul või käibemaksu puhul. Meil on vähe erandeid ja asju. Kõikides valdkondades on teemasid ja teenuseid, mille puhul tekib küsimus, kas käibemaks peaks olema madalam kui see standard 20 protsenti. Eks ongi ühise arutelu küsimus, kas need on ravimid või puu- ja köögiviljad, siin ei ole ühte lihtsat lahendust. See kõik on kokkuleppe küsimus," rääkis Sikkut.

Erinevalt Maris Jessest, kes pidas kahetsusväärseks, et raviasutus pöördus haige tüdruku preparaadi saamiseks samal ajal haigekassaga ka lastefondi poole saamata esimesest eitavat vastus, ei soovinud Sikkut üksikjuhtumit üldse kommenteerida, vaid lahkus intervjuult.

"Ma üksikjuhtumit tõesti kommenteerida ei sooviks. Ma ei tea neid detaile, ei soovi käitumisele hinnangut anda," sõnas minister.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: