Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jesse: erandkordadel vaatab haigekassa ravimite hüvitamise taotlusi kiiresti

Kuigi uute ravimite lisamine haigekassa hüvitatavate tervishoiuteenuste nimekirja võib võtta minimaalselt aega ühe aasta, kinnitas sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse, et erandjuhtudel ja kiireloomulistes olukordades langetab ka haigekassa otsuseid kiiremini.

Tartu ülikooli lastekliinikus võitleb 17-aastane tüdruk haruldase verehaigusega ning selleks, et hoida ära edasisi tromboose, vajab ta ravimit, mille üks doos maksab 16 500 eurot. Ravimit peab manustama iga kahe nädala tagant, mis teeb selle kuuhinnaks üle 30 000 euro. Tegemist on harva esineva haigusega ja haigekassa seda ravimit ei hüvita.

Jesse selgitas "Aktuaalsele kaamerale" antud telefoniintervjuus, et ühelt poolt arvatakse tervishoiuteenuste ja soodusravimite nimekirja ravimeid, mida on vaja rohkematel inimestel. Väga harva kasutatavate ravimite puhul on olukord veidi erinev, kuna ei ole teada, millal järgmine inimene just seda ravimit võiks vajada.

"Selle ravimi puhul erandkorras ravimi kompenseerimise kaalumine on igati õigustatud, nagu ka kõikide järgnevate ravimite puhul, mida vaja läheb ehk kord viie aasta jooksul näiteks," märkis Jesse.

"Ja kindlasti, nagu haigekassa kinnitas, et sellises erandkorras ja kiires asjas haigekassa kindlasti vaatab seda taotlust kiiresti," lisas ta.

Jesse aga kutsus haiglaid enne annetajate poole pöördumist suhtlema haigekassaga.

"Mul on ülimalt kahju ja kutsun edaspidi kindlasti raviasutust enne suhtlema haigekassaga, kui pöörduma annetajate poole, siis saab vähemalt selgemates plaanides omavahel kokku leppida. Praegusel juhul toimus see paralleelselt - kõigepealt pöörduti lastefondi ja alles siis läks taotlus haigekassa poole teele," ütles ta.

Ravimite pealt tuleb riigile maksta käibemaksu, mille määr on üheksa protsenti. Jesse sõnul sooviks nii sotsiaalministeerium kui ka haigekassa, et määr langeks tagasi viie protsendi juurde.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: