Mitu maakonda ei toeta tasuta ühistransporti

Foto: ERR

Raplamaa omavalitsuste liidu laiendatud juhatus otsutas neljapäeval, et ei toeta tasuta ühistransporti maakondlikel bussiliinidel.

Mitu maakonda on teatanud, et ei nõustu tasuta ühistranspordiga. Samas soovivad omavalitsused laiendada ja tihendada ühistranspordi liinivõrku ning kehtestada busside ja rongide ühine piletisüsteem, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kolmapäeval ütles tasuta ühistranspordile "ei" Harjumaa omavalitsuste liidu juhatus. Pärnumaa ühistranspordikeskuse üldkoosolek samas küsimuses toimub 23. mail.

Pärnumaa ühistranspordikeskuse juhataja Andrus Kärpuki sõnul aga sellisel alusel, et riiklikult toetatakse vaid täiesti tasuta maakondlikku ühistransporti, Pärnumaal ühtset piletisüsteemi kindlasti kehtestada ei saa.

"Juhul, kui maaliinid oleks tasuta ja vabaneks kohalike omavalitsuste raha, siis sellisel juhul hakkaksid tasuta liinid vähendama linnaliinide tulusid, sest inimesed koliksid sinna üle, kus piletit ei ole. Ja selle katteks meil raha ei ole," rääkis Kärpuk.

"Kui oleksid maaliinid tasulised, siis riik nõuab, et omavalitsused jätkaksid maaliinide toetamist endises mahus ja siis ei vabaneks jälle omavalitsuste raha linnaliinide soodustuste toetamiseks, nii et nokk kinni-saba lahti," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: