100 õpilast pani end Hiiumaal riigikaitses proovile ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti riigikaitse vastu tunnevad huvi ka vene keelt kõnelevad noored. Riigikaitse kursuse raames pani sel nädalavahetusel end Hiiumaal Tahkuna välilaagris proovile üle 100 õpilase Tallinna Pae gümnaasiumist ja Tallinna Õismäe Vene lütseumist. Paljude linnalaste jaoks oli see esimene kord, mil nad oma oskusi looduses katsetada said.

Riigikaitseõpet antakse koolides koostöös kaitseressursside ametiga. Kursuse maht on 70 õppetundi ning poole sellest moodustab koolipingis õpitav teooria ja teise poole praktiline õpe.

Kaitseliidu Tallinna maleva liige Märt Melsas ütles, et laagris proovitykse teoreetilisi teadmisi praktikas kasutada ja palju muid asju, mida klassitunnis ei saa teha. "Näiteks orienteerumine mööda maastikku kaardi järgi," märkis ta.

Õpilasi ootas 10-kilomeetrine sõdurirada, kus tuli kontrollpunktides harjutada vaenlase leidmist hoonest ja ületada roomates liivaluide.
"Kui mõned noored pelgasid, kuidas nad hakkama saavad, siis leidus ka neid, kelle arvates võiks laager olla pikemgi," märkis ta.

"Mina arvan, et see on väga huvitav ning oleks väga tore, et sellist asja toimuks rohkem," ütles Aleksei.

"Tegelikult hirmu oli väga palju, sest siin metsas on nii palju putukaid ja mina tüdrukuna väga kardan neid, aga mul on kõik need sääsetõrjevahendid olemas nii, et ma arvan, et kõik on tegelikult ok," ütles Laura.

Tallinna Pae Gümnaasiumi õpetaja Margit Leerimaa sõnul puuduvad paljudel lastel varasemad kogemused ja tegelikult on neil huvi riigikaitse vastu olemas. Praktilist õpet võiks olla senisest rohkem, sest 35 tunnist võib jääda väheks.

"Selle kuue aasta jooksul on mul neli õpilast läinud, ma räägin just tüdrukutest, kaitseväeteenistusse, et saada tulevikus tegevsõjaväelasteks. Tegelikult neil on see huvi. Nad loevad Eestit oma kodumaaks ja tahavad seda riiki teenida," märkis Leerimaa.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: