Jaak Aab leidis tööd Tallinna Haigla projekti nõunikuna

Jaak Aab superministeeriumis
Jaak Aab superministeeriumis Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Jääknähtudega autojuhtimise pärast riigihalduse ministri kohalt lahkuma pidanud keskerakondlane Jaak Aab asus 1. juunist tööle Tallinna Haigla projektijuhi Sven Kruubi kõrvale nõunikuna.

Ametikohale sobiva inimese leidmiseks konkurssi ei korraldatud, Aabi tööleping on tähtajaline ja kehtib selle aasta lõpuni. Tema brutopalk on 2500 eurot.

Raepressi teatel on nõuniku peamisteks tööülesanneteks haigla valmimisele eelneval perioodil haiglate tööjaotuse ja kompetentsikeskuste määratlemise ettepanekute väljatöötamine koostöös haiglajuhtide, erialaspetsialistide, ministeeriumite ja haigekassaga, samuti Lasnamäe tervisekeskuse projekteerimise lähteülesande koostamine.

"Kahekordse ministrina on Jaak Aabil ette näidata üle-eestilisi reforme ning mitmeid suurprojektide elluviimise õnnestumisi," põhjendas Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder parteikaaslase Aabi valimist sellele ametikohale. "Haigla projekt on samuti suur ning hõlmab mahukaid protsesse, luues täiesti uue kvaliteedi Eesti tervishoiusüsteemi ja parandades oluliselt arstiabi kättesaadavust. Leian, et Jaagu liitumisega suudame antud projekti ja selle protsesse kiirendada ning alustada tõsisemaid läbirääkimisi erinevate osapooltega."

Abilinnapea lisas, et projekti ootavad veel ees põhjalikud analüüsid, ettepanekute väljatöötamine, tööjaotuse kujundamine ja mitmed läbirääkimised erinevatel tasanditel.

Aab oli sotsiaalminister aastatel 2005-2007 ning riigihalduse minister möödunud aasta juunikuust kuni 2. maini 2018.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: