Teleuudiste riba

Prokuratuur tunnistas eksitamist Tartu endise aselinnapea Semilarski asjas

20.06.19 ... Prokuratuur tunnistas, et eksis Tartu endise abilinnapea Valvo Semilarski kriminaalasjas jälituslubade avaldamise kohustuse eiramise kommenteerimisel.

Asekantsler: kõigi kõrgete ametnike plagiaadikontroll pole mõistlik

20.06.19 ... Kõigi kõrgete ametnike teaduskraadide aluseks olevate tööde kontrollimine poleks mõistlik ja ühiskond sellest paremaks ei muutuks, ütles haridusministeeriumi kõrghariduse, teaduse ja keelepoliitika asekantsler Indrek Reimand.

Eesti teedel sõitvatel mopeedautodel pole ülevaatuse kohustust

20.06.19 ... Eestis on praegu ametlikult registreeritud üle 1500 mopeedauto, mille juhtimiseks pole enne 1993. aastat sündinud inimistel vaja juhiluba ning samuti pole nendel sõidukitel vaja teostada tehnilist ülevaatust.

Pompeo: Venemaa peab tagama MH17 hukus süüdistatute kohtu alla andmise

20.06.19 ... Venemaa peab tagama Malaysia Airlinesi lennu MH17 allatulistamisega seoses mõrvasüüdistuse saanud isikute õigusemõistmise ette toomise, ütles USA välisminister Mike Pompeo kolmapäeva õhtul.

Osa abituriente jääb riigieksamitulemuste puudumise tõttu aktusel tunnistuseta

19.06.19 ... Innove jõuab kõigi riigieksamite tulemused koolidele saata neljapäevaks, kuna aga paljud koolid peavad aktust juba kolmapäeval, ei saa nad pidulikul päeval lõpetajatele tunnistusi kätte anda.

Tallinn otsustas laiema Reidi tee kasuks

19.06.19 ... Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäevasel istungil, et Reidi teel tuleb Russalka ja Kadrioru piirkonnas välja ehitada 2017. aastal ehitusloa saanud sõiduradadega lahendus, kus Russalka ristmikul on mõlemas sõidusuunas neli sõidurada ning Reidi tee ja Narva mnt ristmikul linnast väljuval sõidusuunal kolm sõidurada.

Maasikakasvatajad ei ole enam laste töölevõtmisest huvitatud

19.06.19 ... Maasikate korjamine on olnud läbi aegade töö, kus on saanud oma esimesed tööharjutused teha ka lapsed. Maasikakasvatajad ei ole aga enam huvitatud laste töölevõtmisest, sest laste kaasamine tähendab tööandjale topeltkoormust.

Ratas: Eesti ei lähe aktsiisiralliga kaasa

19.06.19 ... Läti seim võib juba neljapäeval teha otsuse langetada kange alkoholi aktsiisi 15 protsendi võrra, mis oleks reaktsioon Eesti otsusele langetada juulist järsult aktsiise. Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et Eesti ei lähe kaasa aktsiisiralliga.

Briti konservatiivide liidriks pürgimist jätkab neli meest

19.06.19 ... Briti Konservatiivse Partei liidriks kandideerib pärast kolmapäevaõhtust hääletust edasi neli meest. Konkurentsist langes rahvusvahelise arengu minister Rory Stewart.

Pirita rand saab promenaadi ja vabaõhulava

19.06.19 ... Tallinna linnavalitsus kinnitas kolmapäeval detailplaneeringu, mille järgi rajatakse Pirita rannaalale promenaad, rannapaviljonid ning vabaõhulava koos tribüünidega. Millal seda kõike ehitama hakatakse, pole veel selge.

Uurimisrühm esitas MH17 allatulistamise asjus kahtlustuse neljale isikule

19.06.19 ... Hollandi juhitav rahvusvaheline kriminaaljuurdluse uurimisrühm tegi kolmapäeval teatavaks nelja isiku nimed, keda kahtlustatakse seotuses Malaisia reisilennuki allatulistamisega viis aastat tagasi Donbassi piirkonnas. Kahtlustavate seas on kolm Venemaa kodanikku ja üks Ukraina kodanik.

Doktoritöö selgitab, kuidas taastub muld militaarmasinate roobastest

19.06.19 ... Rasketehnika, näiteks kaitseväe lahingumasin, võib pinnasele jätta sügavad roopad, mille all on pinnas kokku surutud ehk tihendatud. Tihedam pinnas tähendab kehvemat elu- ja kasvukeskkonda taimedele. Kui kaua läheb rohumaal või põllulapil aega rasketehnika roobaste kahjustusega toimetulekuks, selgub Eesti Maaülikoolis kaitstud doktoritööst.

President Trump avas Floridas oma valimiskampaania

19.06.19 ... USA president Donald Trump avas teisipäeval Floridas ametlikult oma valimiskampaania järgmisele ametiajale. Orlandos korraldatud kampaaniaüritus oli täielikult välja müüdud. Staadionile mahub 20 000 inimest.

Kriitika alla sattunud YouTube kaalub muudatusi lastele mõeldud videote edastamises

19.06.19 ... YouTube kaalub muudatusi lastele suunatud sisu esitamises, et vältida ebasobivate videote jõudmist lasteni.

Pärnu jõest päästetud kuulsa hundi GPS-saatja vaikib juba nädal aega

19.06.19 ... Juba ligi nädal aega pole signaali saadud GPS-saatjalt, mis kinnitati talvel Pärnu jõest päästetud ja maailma meediassegi jõudnud hundi külge. Kas juhtus midagi hundi endaga või üksnes saatjaga, üritab keskkonnaagentuur nüüd välja selgitada.

ÜRO raport: Saudi kroonprintsi tuleks Khashoggi tapmisega seoses uurida

19.06.19 ... ÜRO eriraportööri raporti andmetel on olemas usaldusväärsed tõendid selle kohta, et Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman ja teised kõrgetasemelised ametnikud on isiklikult vastutavad ajakirjanik Jamal Khashoggi tapmise eest.

Ringkonnakohus ei andnud Tallinna Veele tariifivaidluses õigust

19.06.19 ... Tallinna ringkonnakohus otsustas kolmapäeval mitte rahuldada Tallinna Vee apellatsioonkaebust ettevõtte ja konkurentsiameti vahelises tariifitulu hüvitamise haldusasjas.

Presidendi esimene sotsiaaltööpreemia läks sõltuvushaigete aitajatele

19.06.19 ... President Kersti Kaljulaid andis kolmapäeval esimese presidendi kultuurirahastu sotsiaaltöö preemia üle Viljandi haigla sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsioonikeskusele, mis tegutseb ka Tallinnas, Sillamäel, Narvas ja Jõhvis.

Merkel: Krimmi-sanktsioonid kehtigu Ukraina terviklikkuse taastamiseni

19.06.19 ... Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ütles teisipäeval Berliinis Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskiga kohtudes, et Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonid seoses Krimmi okupeerimise ja Donbassi võitlejate toetamisega peavad kehtima seni, kuni Kiievi suveräänsus nendes piirkondades pole taastatud.

Juncker astus Trumpi sõnavõtu järel Euroopa Keskpanga kaitseks välja

19.06.19 ... Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kaitses kolmapäeval Euroopa Keskpanka (ECB) USA presidendi Donald Trumpi süüdistuste eest, et see tegeleb valuutakursside manipuleerimisega.

Jüri Ratase sõnul on põlevkiviõli tootmise tehase rajamine mõistlik plaan

19.06.19 ... Peaminister Jüri Ratase hinnangul peab Eesti käituma loodust hoides, kuid põlevkivi kasutamisest ei tasu loobuda.

Tallinna TV koondas kaheksa inimest ja kaalub Solarisest lahkumist

19.06.19 ... Tallinna Televisioon koondas kaheksa inimest ja kaalub Solarise keskuse ruumidest lahkumist, ütles juhatuse liige Taavi Pukk.

Eesti elanike ostujõud oli mullu EL-i viimaste seas

19.06.19 ... Eesti oli mullu Euroopa Liidus (EL) elanike ostujõudu arvestava tegeliku individuaalse tarbimise (AIC) tasemelt 23. riik, Eestist tahapoole jäid vaid viis liikmesriiki.

Siseministeerium ei lubaks koosellunud paaridel ühist nime võtta

19.06.19 ... Kui praegu lubab nimeseadus kõigile, ka samasoolistele paaridele, ühist perekonnanime, siis värske eelnõu järgi peaks nimemuutja tulema välja originaalse perekonnanimega. Ühtlasi soovib siseministeerium piirata nimemuutmist kurjategijatele.

Jüri Ratas: Martin Helme tegi protseduurilise vea

19.06.19 ... Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) ütles, et rahandusminister Martin Helme (EKRE) tegi protseduurilise vea, kui jättis temaga konsulteerimata oma eriarvamusele jäämise euroala rahandusministrite kohtumise hääletusel.

Ukraina rahvasaadik Dmõtro Tõmtšuk suri kuulihaava tagajärjel

19.06.19 ... Kiievis leiti surnuna oma kodunt tuntud Ukraina rahvasaadik ja erualampolkovnik Dmõtro Tõmtšuk. Surma põhjuseks oli kuulihaav peas.

Mülleri hinnangul napib Eesti kommertspankade turul konkurentsi

19.06.19 ... Eesti kommertspankade turul, kus ligi 80 protsenti mahust on Rootsi omanikega Swedbanki ja SEB panga käes, on konkurentsi liiga vähe, leiab Eesti Panga president Madis Müller.

Jaak Aab: Euroopa stabiilsusmehhanismi reform on vajalik

19.06.19 ... Hõlmates põhimõttelisi väärtõlgendusi seoses Eesti huvidega, on Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) reform hakanud ajakirjanduses ja poliitilistes väljaütlemistes elama oma elu. Euroala reformide eesmärk on muuta euroala majandus ja sealhulgas pangandussektor kriisikindlamaks, mistõttu on ESM reform Eestile vajalik, kirjutab riigihalduse minister Jaak Aab.

Tõnis Kipper: ei jaksa enam lolluste üle imestada

19.06.19 ... Mitte karuputke või kibuvitsadega ei pea me võitlema, hoopis meie oma inimliku rumaluse ja lokkava lollusega, need on palju elujõulisemad ja levivad kiiremini kui ükski võõrliik, leiab Tõnis Kipper Vikerraadio päevakommentaaris.

Läti seim võib otsustada aktsiisilangetamise üle juba neljapäeval

19.06.19 ... Läti seim võib teha otsuse kange alkoholi aktsiisi langetamisest 23 protsendi võrra juba neljapäeval.

Swedbanki nõukogu esimeheks sai ekspeaminister Persson

19.06.19 ... Swedbanki aktsionäride erakorraline üldkoosolek valis kolmapäeval panga nõukogu uueks esimeheks endise peaministri Göran Perssoni.

Swedbank jättis Tavidi kaardimakse võimaluseta

19.06.19 ... AS Tavid kaebas Swedbanki kohtusse, kuna väidetavalt loobus viimane neile teenuseid osutamast.

Matti Maasikas saab Euroopa Liidu saadikuks Ukrainas

19.06.19 ... Välisministeeriumi asekantsler Matti Maasikas saab Euroopa Liidu uueks suursaadikuks Ukrainas.

Indrek Neivelt: miks Baltimaad tehti süüdlaseks, mina aru ei saa

19.06.19 ... Endine hansapankur, nüüdne ettevõtja Indrek Neivelt ei mõista, miks Swedbank lõi oma kohalt minema Eesti haru tegevjuhi Robert Kiti, tõstes ta kohale pangas toimunud rahapesukahtlaste tehingute tumeda varju. "Teha nüüd pangajuht selles üksinda süüdlaseks, on natuke, tegelikult väga palju ülekohtune," ütleb Neivelt.

Helsingi kohus politseijuhte süüdi ei tunnistanud

19.06.19 ... Helsingi esimese astme kohus langetas kolmapäeval otsused Soome ajaloo kõige ulatuslikumas politseiametnikke puudutavas kriminaalprotsessis ning leidis, et ükski politseijuht kuriteos süüdi ei ole. Kohtu ees olid süüdistavatena kokku viis endist või praegust politseijuhti ning nende alluvad. Sisuliselt tähendasid otsused, et prokuratuuri süüdistustepakett kukkus kohtus kokku.

Uuring: vaktsiinivastasust esineb kõige rohkem arenenud riikides

19.06.19 ... Kolmapäeval avaldatud maailma suurimast tervishoidu ja teadusesse suhtumise küsitlusest selgub, et usaldus vaktsiinide vastu on kõige väiksem rikastes ja arenenud riikides, eelkõige Euroopas.

Briti meedia: Boris Johnson läbis esimese ühise teledebati edukalt

19.06.19 ... Briti meedia hinnangul läbis Konservatiivse Partei juhiks kandideeriv ning Brexiti üks käilakujusid Boris Johnson teisipäevase teledebati oma nelja järelejäänud rivaaliga edukalt ning üritab oma juhipositsiooni kinnistada. Kolmapäevasel hääletusel langeb konkurentsist välja järjekordne kandidaat.

UP Investi kuulutusteäride müük sai Eesti konkurentsiameti heakskiidu

19.06.19 ... Margus Linnamäe suurosalusega UP Invest sai Eesti konkurentsiametilt heakskiidu müüa kuulutusteärid koondav Baltic Classifieds Group (BCG) maailma ühele suurimale fondihaldurile Apax Partners.

Eesti eelarve struktuurse tasakaalu kolm hinnangut erinevad suurelt

19.06.19 ... Rahandusministeerium, Eesti Pank ja Euroopa Komisjon arvutavad kõik eraldi Eestile eelarve struktuurse tasakaalu näitajat. Need hinnangud on aluseks majanduspoliitiliste otsuste langetamisel, kuid on üksteisest väga erinevad ja ka ebatäpsed.

Teadlased võtsid eeskuju loodusest ja töötasid välja "elastse teemandi" tunnelipuuri

19.06.19 ... Tallinna Tehnikaülikooli materjaliteadlased töötasid välja materjali, mis teeb tunnelipuuride lõiketerad oluliselt kulumiskindlamaks. Inspiratsiooni said teadlased uurides muu hulgas mutinaha, kalasoomuste ja ränivetikate struktuuri.

Enefit Green ostis Poolas 20 päikeseparki

19.06.19 ... Eesti Energia taastuvenergia tütarettevõte Enefit Green ostis Poolas 20 päikeseparki koguvõimsusega 19,15 megavatti, makstes nende eest kokku 17,3 miljonit eurot.

"Otse uudistemajast": Eesti Panga uus president Madis Müller

18.06.19 ... Igakolmapäevase veebisaate "Otse uudistemajast" külaline oli sel nädalal Eesti Panga uus president Madis Müller.

Tunnistaja: Kunman ajas Sihi 108 ehituskaasusega seoses tütre asju

19.06.19 ... Keskerakonna eksliidri Edgar Savisaare korruptsioonikaasuses kohtu all oleva ettevõtja Vello Kunmani väimees Rome Arumaa kinnitas kolmapäeval Harju maakohtus jätkunud protsessil, et Kunman ajas oma tütrele kuuluva Sihi 108 kinnistu asju, kui tekkisid probleemid ehituse jätkamisel.

Venemaa pikendab turistiviisade kehtivust

19.06.19 ... Venemaa muudab seni ühekordseks külastuseks välja antavad turistiviisad pool aastat kehtivateks ja mitmekordset riiki sisenemist võimaldavateks viisadeks.

Le Maire: Facebooki krüptovaluuta kasutuselevõtt vajab tagatisi

19.06.19 ... Prantsuse rahandusminister ütles pärast Facebooki teadet oma krüptovaluuta loomisest, et krüptovaluutade kasutamine vajab tugevaid tagatisi.

Rahandusminister Helme toetab Nolani filmile raha andmist

19.06.19 ... Rahandusminister Martin Helme toetab Christopher Nolani Eestis tehtud filmivõtete kulutuste osalist katmist Eesti riigi poolt, sest näeb selles laiemat kasu kohalikule majandusele. Ka kultuuriminister Tõnis Lukas toetab rahaeraldist Nolanile.

Kanada kiitis heaks vastuolulise torujuhtmepikenduse

19.06.19 ... Kanada peaminister Justin Trudeau andis teisipäeval rohelise tule vastuolulisele torujuhtmepikendusele, mis on saanud keskkonnakaitsjate terava kriitika osaliseks.

Kätlin Kuldmaa: põhikooli lõpueksamite kaotamine on kosmeetiline lahendus

19.06.19 ... Põhikooli lõpueksamite kaotamise puhul on kõige problemaatilisem see, et eksameid soovitakse kaotada, teadmata, milline on süsteem, mis eksameid asendama hakkab, leiab oma kommentaaris õpetaja Kätlin Kuldmaa.

Swedbanki juhi kohalt vabastatud Kitt: Swedbank on endiselt väga turvaline pank

19.06.19 ... Swedbanki Eesti üksuse juhi kohalt vabastatud Robert Kitt ütles, et ükskõik, mis tulemusele panga enda sisejuurdlus või järelevalveasutuste uurimised jõuavad, jääb Swedbank hoiustajatele ja laenuvõtjatele turvaliseks pangaks.

Kärt Anvelt läheb tagasi Eesti Päevalehte

19.06.19 ... Kanal 2 uuriva telemagasini "Radar" peatoimetaja Kärt Anvelt asub tööle Eesti Päevalehte, kus ta on varem aastaid ametis olnud.
Suur pidu
PRAEGU VIKERRAADIOS
tule tööle!
löö kaasa!
lastejaam
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: