Teleuudiste riba

Lufthansa teatas rekordilisest aastakahjumist

04.03.21 MAJANDUS ... Saksa lennufirma Lufthansa teatas neljapäeval rekordilisest 6,7 miljardi eurosest kahjumist 2020. aastal, kui koroonaviiruse pandeemia maailmas lennuliikluse halvas.

Rootsis vigastas terariistaga relvastatud noor mees kaheksat inimest

04.03.21 VÄLISMAA ... Rootsi lõunaosas Vetlanda linnas ründas kahekümnendates eluaastates mees kolmapäeval terariistaga möödujaid, vigastades kaheksat inimest, kellest kolm on kriitilises seisundis, teatasid meedikud ja politsei.

Lasnamäe valik: rongiühendus Kopliga või trammiliin kesklinna

04.03.21 EESTI ... Töörändeks mõeldud pendelrongid on mõtet Tallinnas Kopli ja Lasnamäe vahet käima panna juhul, kui liinid ulatuvad ka pealinnast väljapoole, eelistatud linnasisene rööbastransport oleks Lasnamäe jaoks aga hoopis tramm, ütles Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet (Keskerakond).

Kiik COVID-kiirteste vabamüüki endiselt ei lubaks

04.03.21 EESTI ... Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ei pea endiselt võimalikuks lubada vabamüüki antigeeni kiirteste, mis tuvastavad nakkusohtliku viiruskandja vaid 15 minutiga. Kiige hinnangul on kiirtestide puhul küllaltki suur oht valenegatiivsete tulemuste saamiseks, mis võib omakorda kaasa tuua uute inimeste nakatamise.

Saksamaa asub esmaspäeval viirusepiiranguid leevendama

04.03.21 VÄLISMAA ... Saksamaa kantsler Angela Merkel tutvustas kolmapäeval plaane viirusepiirangute järkjärguliseks leevendamiseks riigis pärast mitu kuud kestnud seisakut.

USA taunis ICC uurimist ja avaldas Iisraelile toetust

04.03.21 VÄLISMAA ... USA kritiseeris kolmapäeval Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) otsust algatada väidetavate sõjakuritegude uurimine Palestiina aladel ja avaldas Iisraelile toetust.

ÜRO: Myanmaris sai kolmapäeval surma 38 inimest

03.03.21 VÄLISMAA ... Myanmari julgeolekujõud tulistasid kolmapäeval taas meeleavaldajaid, tappes ÜRO andmeil 38 inimest. Maailmaorganisatsiooni suursaadik nimetas seda veriseimaks päevaks pärast sõjalist riigipööret eelmisel kuul.

Navalnõi esimene postitus vanglast: minuga on kõik korras

03.03.21 VÄLISMAA ... Venemaa opositsioonijuht Aleksei Navalnõi ütles kolmapäeval oma esimeses sõnumis toetajaile Moskva-lähedasest kinnipidamiskeskusest, et temaga on kõik korras.

Sikkut: nagu eelmisel, pole ka praegusel valitsusel koroonakriisi plaani

03.03.21 EESTI ... Sotsiaaldemokraat, endine tervise- ja tööminister Riina Sikkut ütles, et ei olnud eelmisel valitsusel ega ole ka praegusel mingit plaani, kuidas koroonakriisi lahendada. Tema rakendaks ministrina praegu kõiki teadusnõukoja soovitusi.

Viru-Nigula vallas on üks suuremaid nakatumisnäitajaid

03.03.21 EESTI ... Üks Eesti suuremaid koroonaviiruse nakatumisnäitajaid on Viru-Nigula vallas. Spetsialistide hinnangul tekitas puhangu hooletu suhtumine viiruse levikusse.

Tallinna Raekoja platsi jõulukuusk läheb taaskasutusse

03.03.21 EESTI ... Tallinna Raekoja platsi kaunistanud jõulukuusk läheb seekord taaskasutusse.

Tallinnas suri 31-aastane vaktsineeritud päästetöötaja

03.03.21 EESTI ... Ravimiamet teatas, et Ida-Tallinna Keskhaiglas (ITK) suri terviserikke tõttu 31-aastane päästetöötaja, kes vaktsineeriti 17. veebruaril AstraZeneca vaktsiiniga. Kas terviserikke võis põhjustada vaktsiin ja kas tegemist on vaktsiini kõrvaltoimega, vajab alles uurimist.

Professor: kuritegude tõendite otsimine muutub keerulisemaks

03.03.21 EESTI ... Euroopa Kohtu suunis, et sideoperaatorite andmeid inimeste suhtlemise ja liikumise kohta võib kriminaalmenetluses kasutada vaid raskete kuritegude puhul, muudab professor Jaan Ginteri sõnul uurimised tulevikus keerulisemaks.

Töötukassa on tarkvara tõttu sunnitud palgatoetust maksma läbi tööandja

03.03.21 MAJANDUS ... Kuigi töötukassa eelistaks palgatoetuse maksmist otse töötajale, tuleb tarkvaraarenduse tõttu teha maksed tööandjale. Palgatoetust loetakse Euroopa Liidus riigiabiks, täpsemalt vähese tähtsusega abiks, mida hallatakse piirmäärade jälgimiseks registri kaudu.

Tuhanded tõendid võivad kriminaalasjadest kaduda

03.03.21 EESTI ... Euroopa Kohtu teisipäevane eelotsus võib Eesti kohtusüsteemile ülisuurt mõju avaldada. Tuhandetes kriminaalprotsessides võib suur hulk tõendeid arvestamata jääda, sealhulgas näiteks ka Tallinna Sadama, Hirve ja Gammeri, Porto Franco ja muudes suuremates protsessides, kus on kasutatud kõneside andmeid tõenditena ja tõendite hankimiseks.

Arstid: koroonameetmete eiramine võib plaanilist ravi veelgi piirata

03.03.21 EESTI ... Koroonapatsientide arvu kasvu tõttu on Eesti haiglates plaanilist ravi piiratud. Kui koroonaviiruse pidurdamiseks kehtestatud meetmetest kinni ei peeta, on arstide sõnul tõenäoline, et plaanilist ravi tuleb veelgi piirata.

Valitsus kinnitas uued piirangud

03.03.21 EESTI ... Valitsus kinnitas korralduse piirata 6. märtsist toitlustus- ja kaubandusfirmade lahtiolekuaega ja ruumitäitumuse nõudeid, samuti piiratakse spordiürituste läbiviimist. Lõpu- ja riigieksamiteks valmistuvaid õpilased alates 15. märtsist osalisele kontaktõppele.

Paavst Franciscus teeb ajaloolise visiidi Iraaki

03.03.21 VÄLISMAA ... Paavst Franciscus teatas, et läheb kahe päeva pärast oma ajaloolisele visiidile Iraaki, kus alles hiljuti toimusid raketirünnakud USA juhitud koalitsiooni sõjaväebaasile.

Jaapani miljardär otsib kosmosereisile kaheksat inimest

03.03.21 VÄLISMAA ... Elon Muski kosmoseprojektiga liitunud Jaapani miljardär Yusaku Maezawa kuulutas välja kaheksa inimese otsingu, kes teeks lisaks temale endale esimeste eraisikutena SpaceX-il kaasa reisi ümber Kuu.

Kaljulaid hoidus Leedu elektri-impordi plaanide kommenteerimisest

03.03.21 MAJANDUS ... Vilniuses töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid hoidus otseselt kommenteerimast Leedu äsja avaldatud uut plaani Valgevene elektri välistamiseks, rõhutades, et Eesti ei osta Venemaalt, mille elektrisüsteemi osa on ka Valgevene, elektrienergiat.

USA skaudiühing rahastab seksuaalse kuritarvitamise nõudeid maalide müügiga

03.03.21 VÄLISMAA ... USA noorte skautide ühing (The Boy Scouts) teatas, et asutab vähemalt 300 miljoni dollari suuruse ohvrite fondi, mida rahastatakse osaliselt Norman Rockwelli maalide müümisega. Selle eesmärk on tegeleda seksuaalse kuritarvitamise kohtuasjadest tulenevate maksetega.

Kaupmehed: piirangud võivad tuua rohkem inimesi poodi äripäeva õhtutel

03.03.21 MAJANDUS ... Nädalavahetuseks tuleb sulgeda suurem osa kauplusi. Kaupmehed leiavad, et see võib meelitada rohkem inimesi poodi äripäevadel, samas peavad kaupmehed jälgima, et 100-ruutmeetrisesse poodi ei läheks üle kuue inimese.

Riik apteekreid vaktsineerijateks koolitada ei plaani

03.03.21 EESTI ... Kuigi proviisorid oleksid valmis läbima täienduskoolituse, et saada luba ise vaktsiinisüste teha, ei pea tervise- ja tööminister Tanel Kiik seda vajalikuks ega võimalikuks.

Der Spiegel: Saksamaa julgeolekuasutus suurendab AfD järelevalvet

03.03.21 VÄLISMAA ... Saksamaa ajakirja Der Spiegel teatel plaanib föderaalne julgeolekuasutus (BfV) parempoolse opositsioonierakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) järelevalvet suurendada. julgeolekuasutus leiab, et AfD pooldab demokraatiat ohustavaid äärmuslikke seisukohti.

Kaljulaid: Sputniku propageerimine on meedialõks

03.03.21 EESTI ... Eesti suhtub Venemaal toodetud Sputnik V koroonavaktsiini apoliitiliselt ning on valmis seda kasutama, kui see Euroopa Liidus kasutusloa saab. Aga selle praegune massivne propageerimine on kommunikatsioonilõks, ütles president Kersti Kaljulaid.

Türgi uuring: Hiina koroonavaktsiini efektiivsus on 83,5 protsenti

03.03.21 VÄLISMAA ... Türgi teadlased teatasid, et Hiina ravimifirma Sinovac Biotechi välja töötatud koroonavaktsiini efektiivsus on kolmanda faasi uuringute lõpptulemuste põhjal 83,5 protsenti.

Orbani erakond lahkus europarlamendi Rahvaparteist

03.03.21 VÄLISMAA ... Ungari parempoolne võimuerakond Fidesz lahkus kolmapäeval Euroopa Parlamenti paremtsentristlikust Euroopa Rahvaparteist (EPP), teatas peaminister Viktor Orban.

Kütuste hinnalangus maailmaturul veel Eesti tanklatesse ei jõua

03.03.21 MAJANDUS ... Kuigi nii toornafta maailmaturu hinnad kui ka kütuste sisseostuhinnad on olnud languses, siis esialgu see Eesti tanklates kütuste hindu ei mõjuta. Hinnad võivad alla viia aga neljapäeval OPEC+ kohtumisel tehtavad otsused.

USA-s lõpeb populaarse lastekirjaniku kuue raamatu avaldamine

03.03.21 VÄLISMAA ... USA populaarse lastekirjaniku Theodor Seuss Geiseli (tuntud kui Dr Seuss) kuut raamatut kirjastaja enam ei avalda, kuna need sisaldavad väidetavalt rassistlikke ja solvavaid pilte.

Sirje Helme: muuseumidel läheb raskeks järgmisel aastal

03.03.21 MUUSEUMID ... Kui muuseumid on suletud, jääb neil teenimata tulu, millega saaks edasipidi uusi näituseid avada. Kui aga pole uusi näituseid, ei teki ka suuremat tulu, ütles Eesti kunstimuuseumi juht Sirje Helme ERR-i veebisaates "Otse Uudistemajast".

Prokuratuur ei vaidlusta Hillar Tederi vabastamist

03.03.21 EESTI ... Riigiprokuratuur ei vaidlusta Tallinna ringkonnakohtu otsust vabastada korruptsioonikuritegudes kahtlustav ettevõtja Hillar Teder vahi alt.

Soome meedia: valitsus valmistab ette liikumiskeeldu

03.03.21 VÄLISMAA ... Soome meedia teatel valmistub valitsus kehtestama liikumiskeeldu, nii et politsei hakkaks inimeste liikumist jälgima ja keelu rikkujaid trahvima. Liikumispiirangud kehtestaks Soome aga alles viimase abinõuna.

Kõlvart: riigi lukkupanek on praegu ainus lahendus

03.03.21 EESTI ... Riik peab kiiresti halvenevas olukorras kiirelt ja otsustavalt reageerima ning valitsus kehtestama eriolukorra ning panema riigi lukku, mitte lootma, et praegused piirangud viivad nakatumisnäitajad alla, ütles kolmapäeval Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Haigekassa automaatsüsteemi alusel eelisvaktsineeritakse ka täies elujõus mehi

03.03.21 EESTI ... Mitmed 50ndates, oma hinnangul terved Eesti mehed saavad oma perearstidelt kutseid minna eelisvaktsineerimisele. Perearstid on vaktsineerimisnimekirja saanud haigekassalt, mille täisautomaatne süsteem koostab viimase viie aasta raviarvete alusel.

Nii ERJK, Keskerakond kui ka Midfield kaebasid halduskohtu otsuse edasi

03.03.21 EESTI ... Jaanuari lõpus tühistas Tallinna halduskohus Erakondade Rahastamise Järelevalvekomisjoni (ERJK) miljoni euro suuruse ettekirjutuse Keskerakonnale nn Midfieldi kohtuasjas. Selle otsuse on edasi kaevanud kõik kolm juhtumi osapoolt, nii ERJK, Keskerakond kui ka Midfield OÜ.

Yle: Soome koroonaäpi kasutegur on väike

03.03.21 VÄLISMAA ... Soome rahvusringhääling Yle uuris riigi kuuelt haiglapiirkonnalt, mis kasu on koroonaviiruse leviku takistamisel vastavast mobiilirakendusest. Kõigi piirkondade hinnangul on koroonaäpi kasutegur väike või puudub üldse.

Eestlased tähtsustavad sõnavabadust Euroopa keskmisest märksa enam

03.03.21 EESTI ... Eestlased peavad erinevalt enamusest teistest Euroopa rahvastest Europarlamendi tähtsaimaks ülesandeks sõnavabaduse kaitsmist, selgus Eurobaromeetri uuringust.

Tallinn kinnitas linnameedias kohalike valimiste kajastamise põhimõtted

03.03.21 EESTI ... Otsuse järgi võib sügisestel kohalikel valimistel kandideerija linna väljaannetes esineda, kui see on seotud kandidaadi igapäevatööga, samas tuleb hoiduda valimisagitatsioonist.

Ööpäevaga lisandus 1467 koroonapositiivset, suri kümme inimest

03.03.21 EESTI ... Terviseameti andmetel tehti viimase 24 tunni jooksul 8299 koroonatesti, millest 1467 ehk 17,7 protsenti osutus positiivseks.

Financial Times: EL kavatseb pikendada eelarvenõuete erandit

03.03.21 MAJANDUS ... Ajalehe Financial Timesi teatel kaalub Euroopa Komisjon kolmapäeval, millal liikmesriigid peavad uuesti alustama stabiilsuse ja kasvu pakti (SGP) eeskirjade järgimist. Tõenäoliselt soovitab komisjon SGP-eeskirjade mitterakendamist pikendada vähemalt aasta võrra.

Koroonavaktsiin saab apteekidesse müügile jõuda tootmismahtude kasvades

03.03.21 MAJANDUS ... Praegu on kõigi koroonavaktsiini tootjate mahud väiksemad kui EL-i riiklikud tellimused, ent kui mahud hakkavad neid ületama, saavad apteegid hakata vaktsiini müüma tavaliste retseptiravimitena.

Kell 12 "Otse uudistemajast" Sirje Helme

02.03.21 EESTI ... Igakolmapäevase veebisaate "Otse uudistemajast" külaline on sel nädalal Eesti kunstimuuseumi juht Sirje Helme, kellega saatejuht Indrek Kiisler vestleb muuseumide sulgemise otsuste tagamaadest, Viljandi sambatülist ja vaidlusi tekitanud otsusest nimetada kunstiteoste pealkirju ümber.

Ametkonnad vaidlevad õiguse üle näha kutsealuste terviseandmeid

03.03.21 EESTI ... Kaitseministeerium soovib, et kaitseressursside ametil oleks õigus näha ajateenistusse kutsutute terviseandmeid, selleks luba küsimata. Sotsiaalministeerium kardab, et see vähendaks tervise infosüsteemi usaldusväärsust.

Enefit Green ostis ära ja ehitab valmis Purtse tuulepargi

03.03.21 MAJANDUS ... Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green viis lõpule tehingu, millega omandas tuuleenergia ettevõtte Raunistal. Ühtlasi ehitab Enefit Green valmis Raunistali arendatud Purtse tuulepargi Ida-Virumaal.

Siseminister Jaani: komandanditunnist oleme veel kaugel

03.03.21 EESTI ... Siseminister Kristian Jaani kinnitusel on Eesti piirangute karmistamise valguses komandanditunni kehtestamisest praegu veel kaugel.

Eesti Post sai üllatava rekordkasumi

03.03.21 MAJANDUS ... Riigile kuuluv AS Eesti Post lõpetas 2020. aasta rekordilise käibe ning ajalooliselt suurima kasumiga, käive kasvas pea poole võrra 135,6 miljonile eurole ja aasta varem saadud kahjumi asemel oli tulemiks kasum 9,6 miljonit eurot.

Keskmine palk kasvas koroona-aastale vaatamata

03.03.21 MAJANDUS ... Statistikaameti andmete kohaselt oli keskmine brutokuupalk 2020. aastal 1448 eurot, mis on 2,9 protsenti suurem kui aasta varem. Siiski, näiteks kaubanduses ja majutuses, toitlustuses keskmine palk langes.

Soomes kulgeb koroona vastu vaktsineerimine Eestiga sarnases tempos

03.03.21 VÄLISMAA ... Soomes kulgeb koroonaviiruse vastu vaktsineerimine üsna samasuguses tempos nagu Eestis: ka Soome saabuvad vaktsiinid ebaühtlaselt ja lubatust väiksemas koguses.

Enamik riigiametnikke teeb kaugtööd

03.03.21 EESTI ... Need riigiametnikud, kelle töö võimaldab, teevad nüüdseks tööd kodukontorist. Hiljuti loodud ametite jaoks on suurim väljakutse hea meeskonnavaimu saavutamine.

Presidendi kantselei küsib lähiaastaiks ligi miljon eurot lisaraha

03.03.21 EESTI ... Presidendi kantselei taotleb rahandusministeeriumist aastateks 2022-2025 inimarengu aruande ja IKT kasvavate kulude jaoks lisaraha 865 031 eurot.

suur finaal

vaktsineerimine eestis

mk-etapp Nove Mestos

Vaata otse

Kuula otse

ela omadele kaasa

jupiter.err.ee

kes võidab?

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: