Teleuudiste riba

Majandusministeerium kaalub töötutoetuste perioodi lühendamist

22.09.23 MAJANDUS ... Majandusministeerium plaanib aastatel 2025-2027 kärpida töötute abistamise vahenditest 130 miljonit eurot. Täpsemad sammud alles selguvad, kuid ministri sõnul on võimalik, et toetuste maksmise periood lüheneb ning töötukassa pakutavad koolitused korraldatakse ümber.

Ukraina kinnitas Vene Musta mere laevastiku staabi ründamist Krimmis

22.09.23 VÄLISMAA ... USA esimesed tankid M1 Abrams jõuavad Ukrainasse järgmisel nädalal, teatas neljapäeval USA president Joe Biden. Ukraina väed teevad Verbove suunal edusamme. Sevastopoli kuberner teatas raketirünnakust Venemaa Musta mere laevastiku laevastiku staabile.

Eesti sadamate kaubaveo langust saaks kompenseerida Ukraina vilja veoga

22.09.23 VÄLISMAA ... Ida-lääne suunaline kaubavedu Eesti sadamate kaudu on pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse kokku kuivanud. Üks võimalus selle kompenseerimiseks oleks vedada Eesti sadamate kaudu Ukraina vilja, mille osas Balti riikide, Ukraina ja Euroopa Liidu omavahelised kõnelused ka käivad.

Automaks tuleb esialgsest versioonist omanikule kulukam

22.09.23 MAJANDUS ... Valitsus lükkas automaksu pool aastat edasi, kuid uute plaanide järgi tuleb see autoomanikule esialgsest versioonist tunduvalt kulukam. Rahandusminister loodab, et lähinädalatel saab uus eelnõu valmis ja parlamenti võiks see jõuda novembris.

Tallinn peab lähiaastatel ehitama mitu uut kooli

22.09.23 EESTI ... Tallinn peab ehitama lähiaastatel mitu uut kooli, kuna rahvastikuprognoosi kohaselt võib paarikümne aasta jooksul pealinna elanike arv kasvada 90 000 elaniku võrra. Kõige kriitilisem on koolikohtade seis kesklinnas ja Põhja-Tallinnas.

Kuue kuu euribor kerkis 4,072 protsendini

22.09.23 MAJANDUS ... Eestis paljude laenudega seotud kuue kuu euribor kerkis neljapäeval 4,072 protsendini, nädal varem oli see 4,04 protsenti.

Toots: idasuunalist pööret Keskerakonnas ei tule

22.09.23 EESTI ... Keskerakonna aseesimees Jaan Toots ütleb, et Mihhail Kõlvarti erakonna juhiks valimise järel on mõnede inimeste parteist lahkumine arusaadav, kuid mingit idasuunalist muutust erakonnas oodata ei ole.

Päästeamet: Kopli komando sulgemine võib päästevõimekust halvendada

22.09.23 EESTI ... Päästeamet leidis, et valitsuse kärpenõude täitmiseks on kõige õigem sulgeda just Kopli päästekomando. Samas tõdeb amet, et kärbe annab küll ligi 800 000 kokkuhoidu, aga võib kahandada piirkonna päästevõimekust, kui peaks tulema üheaegselt mitu väljakutset.

Valitsus plaanib trahvimäärasid kahekordistada

22.09.23 EESTI ... Valitsus plaanib lähiaastatel suurendada trahvimäärasid, et suunata niiviisi inimesi rohkem õiguspärasele käitumisele. Selleks, et tulevikus enam ükshaaval trahvimäärasid ei peaks tõstma, seoks justiitsministeerium määrad ka näiteks alampalga või keskmise palgaga.

Sõerd: sisustamata maksutõuse ei tohiks planeerida

22.09.23 MAJANDUS ... Endise rahandusministri ja riigikogu liikme Aivar Sõerdi sõnul ei tohiks 2025. aasta eelarvestrateegiasse planeerida tuluallikana sisse 400 miljoni euro ulatuses veel defineerimata maksutõuse ja 150 miljoni euro ulatuses veel seletamatuid kärpeid.

Kommentaatorid: Keskerakonna nägu sai selgemaks, aga rohkem vene suunda

22.09.23 EESTI ... Mihhail Kõlvarti valimine Keskerakonna esimeheks aitas nende nägu valijate jaoks selgemaks muuta, kuid viis eestikeelseid toetajaid, leidsid erakondade toetusnumbreid hinnanud kommentaatorid. Veel tõid nad välja, et Reformierakonna toetus püsib küll kõrge, kuid skandaalide mõju avaldub ajaliselt pikemalt ning et Isamaa on saanud uue esimehega uue energia.

Kiviselg: lähiajal pole suuri läbimurdeid näha ei Ukraina ega Venemaa poolt

22.09.23 EESTI ... Lähitulevikus pole Ukrainas suuri läbimurdeid näha ei Ukraina ega Venemaa poolelt, hindas reedel kaitseministeeriumis julgeolekuolukorrast ülevaate andnud kaitseväe luurekeskuse uus ülem kolonel Ants Kiviselg.

Armeenias tulid taas tänavatele tuhanded meeleavaldajad

22.09.23 VÄLISMAA ... Armeenias tulid neljapäeval pealinna Jerevani tänavatele taas tuhanded meeleavaldajad ja nõudsid valitsuse tagasiastumist pärast Aserbaidžaani välkkiiret võitu Mägi-Karabahhis.

Prokuratuur esitas Olerexile ja selle juhatuse liikmele kahtlustuse

22.09.23 MAJANDUS ... Prokuratuur esitas suurele kütusemüüjale AS Olerexile ja selle juhatuse liikmele ja ühele omanikule Andres Linnasele kahtlustuse valeandmete esitamises, kirjutab Eesti Päevaleht.

Naised saavad tulevikus India parlamendis 33 protsenti kohtadest

22.09.23 VÄLISMAA ... India parlament kiitis heaks seaduseelnõu, millega suureneb naiste osakaal seadusandjate hulgas rohkem kui kaks korda. Seaduse jõustudes hakkab naistele kuuluma 33 protsenti alamkoja ja osariikide parlamentide kohtadest.

Kiik: kui Keskerakond ei hoia senist joont, võib lahkujaid tulla veel

22.09.23 EESTI ... Keskerakonna riigikogu fraktsiooni juhi Tanel Kiige sõnul võib Keskerakonnast veel inimesi lahkuda, kui erakonna esimees Mihhail Kõlvart ei suuda partei senist joont hoida.

Swedbanki peaökonomist: Eesti tööjõu tootlikkus langeb teist aastat

22.09.23 MAJANDUS ... Eestis on reaalne tööjõu tootlikkus langenud juba alates 2021. aasta teisest poolest. Püsivalt nii pikka tootlikkuse langust ei ole Eestis vähemalt viimase 20 aasta jooksul olnud, kuid samal ajal on palgakasv väga tugev, ütles Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina majanduse konkurentsivõimet hinnates.

Rooma impeeriumi esimene keiserlik palee avas taas uksed

22.09.23 VÄLISMAA ... Ajaleht The Times kirjutab, et Itaalia avas taas avalikkusele Palatinuse künkal asuva keiserliku palee. See oli Rooma impeeriumi esimene keiserlik palee ja seal elasid Caligula, Claudius ja Nero.

Assadi ootas Hiinas suurejooneline vastuvõtt

22.09.23 VÄLISMAA ... Süüria diktaator Bashar al-Assad sõitis Hiinasse, kus teda ootas suurejooneline vastuvõtt.

Tõnis Mölder erakonnavahetusest: läänes ei saa ajada idapoliitikat

22.09.23 EESTI ... Keskerakonnast lahkunud Tõnis Mölder usub, et tema endine koduerakond muutub Tallinna-keskseks munitsipaalparteiks, mis kõnetab vaid kitsast valijagruppi. Erakonna fraktsioonist võib tema hinnangul tulla teisigi lahkujaid.

Martin Mölder: Keskerakonnast on saamas Tallinna ja Ida-Viru partei

22.09.23 EESTI ... Politoloog Martin Mölderi sõnul ei olnud lahkumised Keskerakonnast pärast Mihhail Kõlvarti saamist partei esimeheks talle üllatuslikud ja Keskerakonnast on saamas Tallinna ja Ida-Virumaa partei.

Autokütuse aktsiisi langetamine läheb Soomele maksma 270 miljonit eurot

22.09.23 VÄLISMAA ... Soome valitsus plaanib kiire hinnatõusu tõttu tarbijaid aidata ning seetõttu järgmise kahe aasta jooksul kütuseaktsiisi langetada. Valitsus langetab autokütuseaktsiisi seitsme sendi võrra, mis viib riigieelarvest 270 miljonit eurot.

Kohus ei rahuldanud 63 inimese kaebust valitsuse koroonapiirangute vastu

22.09.23 EESTI ... Tallinna halduskohus jättis rahuldamata 63 inimese kaebuse valitsuse 2021. aastal kehtestatud koroonapiirangute vastu.

Pariis ja Berliin liiguvad järgmise põlvkonna tanki arendamisega edasi

22.09.23 VÄLISMAA ... Saksamaa ja Prantsusmaa lubasid neljapäeval, et liiguvad järgmise põlvkonna tanki MGCS (Main Ground Combat System) projektiga edasi.

Õpetajad võivad lubatust väiksema palgatõusu pärast streikima hakata

22.09.23 EESTI ... Haridustöötajad võivad reaktsioonina valitsuse lubatust palju väiksemale palgatõusule otsustada streigi kasuks, rääkis ETV hommikusaates "Terevisioon" õpetajate ühenduste võrgustiku koordinaator Madis Somelar.

Uuring: Mehhiko kartellide heaks töötab vähemalt 185 000 inimest

22.09.23 VÄLISMAA ... Mehhiko narkokartellide heaks töötab vähemalt 185 000 inimest ja kuritegelikud organisatsioonid värbavad igal nädalal juurde sadu töötajaid, selgub USA teadusajakirja Science uuringust.

Chevroni Austraalia gaasitehaste töötajad lõpetavad streigi

22.09.23 VÄLISMAA ... Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, et USA energiafirma Chevron ja Austraalia veeldatud maagaasi (LNG) tehaste töötajad jõudsid kokkuleppele ning töötajad lõpetavad streigi.

Ka Tõnis Mölder läheb Keskerakonnast Isamaasse üle

22.09.23 EESTI ... Lisaks nädala eest Keskerakonnast Isamaasse lahkunud staažikale Keskerakonna tipp-poliitikule Jaanus Karilaiule teatas Isamaaga liitumisest ka Keskerakonna riigikogu fraktsiooni liige Tõnis Mölder.

Prantsusmaa ja Saksamaa valmistuvad Euroopa Liidu reformimiseks

22.09.23 EESTI ... Euroopa Liidu kaks suurt ehk Prantsusmaa ja Saksamaa valmistuvad selleks, et ühel päeval tõesti Ukraina, Moldova ning Lääne-Balkani riigid blokiga liituvad. Nii võib välja lugeda nädala alguses Prantsuse-Saksa töögrupi välja käidud dokumendist, mis pakub välja ideed Euroopa Liidu reformimiseks pärast järgmisi eurovalimisi 2024. aastal.

September tõi erakondade toetusnumbritesse olulisi muutusi

22.09.23 EESTI ... Idavedude skandaal ja riigieelarve vaevaline kokkupanek on räsinud küll kogu valitsusliidu, aga mitte veel eriti Reformierakonna toetust. ERR-i tellitud Kantar Emori uuringust selgus veel, et Mihhail Kõlvarti valimine Keskerakonna juhiks viis parteilt eesti, aga tõi juurde vene valijaid. Samas kerkis Isamaa toetus viimase kaheksa aasta kõrgeimale tasemele.

Päästeametnik läks pensionist ilmajäämise pärast kohtusse

22.09.23 EESTI ... Sotsiaalkindlustusameti vastu kohtusse läinud päästeameti töötaja leiab, et amet rikub seadust, kui keeldub tema staažile vastavat pensioni välja maksmast. Halduskohus andis mehele õiguse.

Sõja 575. päev: Kiiev teatas rünnakutest Vene staabile ja sõjalennuväljale

21.09.23 VÄLISMAA ... Venemaa poolt okupeeritud Krimmi poolsaart tabas öösel järjekordne Ukraina droonirünnak, muuhulgas sai tabamuse sõjaväelennuväli. Melitopolis asuvat okupantide baasi tabanud raketirünnakus sai aga Ukraina väitel haavata Vene 58. armee komandör ja surma kümmekond ohvitseri. Poola teatas, et jätkab Ukraina varustamist relvadega, ehkki kolmapäeval väitis Varssavi, et ei varusta enam Ukrainat relvadega.

Kannik: aserid teavad, et Venemaal pole võimalik Armeeniat toetada

21.09.23 EESTI ... Mägi-Karabahhi hõivamine Aserbaidžaani poolt oli tehtud teadmisega, et Armeeniat seni toetanud Venemaa ei saa neid praegu toetada, sest kogu jõud on suunatud sõjategevusse Ukrainas, ütles "Aktuaalses kaameras" rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse direktor Indrek Kannik.

Bulgaaria saatis välja Vene õigeusu kiriku juhi Sofias

21.09.23 VÄLISMAA ... Bulgaaria saatis välja Vene õigeusu kiriku juhi Sofias ja kaks Valgevene vaimulikku, kes väidetavalt tegutsesid Moskva geopoliitilistes huvides, teatasid neljapäeval võimud.

Aserbaidžaan ja Mägi-Karabahhi armeenlased alustasid kõnelusi

21.09.23 VÄLISMAA ... Aserbaidžaani võimud ja Mägi-Karabahhi piirkonnas elavate armeenlaste esindajad alustasid neljapäeval kõnelusi, mille sisuks on Bakuu riigimeedia teatel armeenlaste kogukonna lõimimine Aserbaidžaaniga.

Puidust keskkonnamaja jaoks uut hanget siiski ei tule

21.09.23 MAJANDUS ... Keskkonnaministeeriumi ja nüüdse kliimaministeeriumi pikk plaan ehitada lennusadama lähedusse puidust muuseumi- ja kontorihoone ei ole veel maha maetud. Valitsus plaanib projektiga edasi minna ning kuigi peaminister Kaja Kallas ütles, et tuleb uus ehitushange, siis rahandusminister lükkas selle väite ümber.

Karis ÜRO Peaassambleel: julgeolekunõukogu on halvatud

21.09.23 VÄLISMAA ... Venemaa poliitiline ja sõjaline juhtkond peaks kandma sõja eest Ukrainas kriminaalset vastutust – nii ütles president Alar Karis ÜRO Peaassamblee ees peetud kõnes. Presidendi arvates tuleks reformida ka maailmaorganisatsiooni julgeolekunõukogu, kuna praegu on see sõja- ja inimsusevastaseid kuritegusid toime panevate riikide vetoõiguse tõttu halvatud.

Rupert Murdoch annab oma meediaimpeeriumite juhtimise üle pojale

21.09.23 VÄLISMAA ... Meediamogul Rupert Murdoch teatas, et astub tagasi talle kuuluvate meediakontsernide News Corporation ja Fox nõukogu esimehe kohalt ning mõlemat ettevõtet hakkab juhtima tema poeg Lachlan Murdoch, kelle üks vanavanematest on eestlane.

Põllumehed on suutnud ilmaolude kiuste talvesööta piisavalt varuda

21.09.23 MAJANDUS ... Suurem osa põllumehi on keerulistest ilmaoludest hoolimata suutnud talvesööda ära varuda ja ennustus, et söödanappuse tõttu hakatakse Eestis massiliselt karja vähendama, ei täitunud.

RIA Elroni küberrünnakust: tõenäoliselt tuleb lähiajal uus selline rünnak

21.09.23 EESTI ... Kolmapäeval alanud küberrünnak häiris kõige tugevamalt Elroni piletimüüki. Nii kaua kestnud süsteemiriket pole ettevõttel varem olnud ning RIA hinnangul ei jää see tõenäoliselt ka viimaseks.

Lääne-Nigula volikogu andis Risti tuulepargi arenduse algetapile heakskiidu

21.09.23 MAJANDUS ... Lääne-Nigula vallavolikogu kiitis neljapäeval heaks Risti tuulepargi eriplaneeringu esimese etapi, mis võimaldaks tulevikus püstitada sinna 25 tuulikut kõrgusega kuni 270 meetrit.

400 miljoni leidmine: Reform võtaks vaesematelt, Eesti 200 ja sotsid rikkamatelt

21.09.23 MAJANDUS ... Reformierakond eelistaks 2025. aastaks 400 miljoni lisamaksutulu leidmiseks tõsta käibemaksu, Eesti 200 tõsta varamakse ning sotsiaaldemokraadid kehtestaksid astmelise tulumaksu ja maksustaksid ettevõtteid.

Venemaa piirab bensiini ja diisli eksporti

21.09.23 VÄLISMAA ... Venemaa valitsus kehtestas ajutised piirangud bensiini ja diislikütuse ekspordile, põhjendades seda vajadusega stabiliseerida siseturgu.

Välisministeerium tellis 12 000 euro eest Delfilt taskuraadio saateid

21.09.23 EESTI ... Välisministeerium soovib podcast'idega kasvatada kodanikkonna teadlikkust välispoliitikast.

Rongipiletite müük on taastunud

21.09.23 EESTI ... Elroni piletimüügisüsteemile suunatud küberrünne on tõrjutud ja rongipiletite müük taastunud, teatas Elron. Rünnete tõttu oli alates kolmapäeva pärastlõunast häiritud rongipiletite ostmine veebist, rongide piletimasinatest ja klienditeenindajate terminalidest.

Arvutuslik analüüs: Estonia vrakki kahjustas merepõhja pinnas

21.09.23 EESTI ... Tallinna tehnikaülikooli teadlaste arvutusliku mudeldamise tulemuste põhjal on väga tõenäoline stsenaarium, et Estonia parema parda vigastused on tekkinud laeva merepõhjaga kokkupõrke tagajärjel, selgus neljapäeval tutvustatud uuringust.

Valitsus laenab tuleval aastal 1,16 miljardit eurot

21.09.23 MAJANDUS ... Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil valitsuse liikmed põhimõttelise kokkuleppe saanud eelarvest kuigivõrd lisainformatsiooni anda ei tahtnud, samas märkisid valitsuse liikmed, et järgmise aasta eelarve puudujääk tuleb 2,8 protsenti SKP-st, mis tähendab 1,16 miljardit eurot laenuvajadust.

Valitsus tahab tippametnike palgakasvu kärpida

21.09.23 MAJANDUS ... Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul on valitsus otsustanud kõrgemate riigiteenistujate palkade plaanitud kasvust neljaks aastaks pool maha võtta.

Kallas on Reformierakonna esimehe valimisel ilmselt ainus kandidaat

21.09.23 EESTI ... Novembri keskel toimuval Reformierakonna üldkogul oleks tõenäoliselt ainus esimehe kandidaat peaminister Kaja Kallas, kuna tema kolm võimalikku konkurenti ütlesid, et ei kavatse kandideerida.

Kohus lükkas tagasi Kerese taotluse Tallinna Sadama kriminaalasi lõpetada

21.09.23 EESTI ... Riigikohus ei võtnud menetlusse Ain Kaljuranna kaitsja Paul Kerese taotlust lõpetada aegumise tõttu Tallinna Sadama kriminaalasi.

Vaata otse

Kuula otse

spordisajand

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: