Teleuudiste riba

Elektri hind kerkib pühapäeval rekordilise 188,09 euroni

27.11.21 MAJANDUS ... Elektri pühapäevane börsihind Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas tõusis laupäevaga võrreldes 7,4 protsenti 188,09 euroni, mis on ühtlasi elektri hinnaajaloo uus rekord.

Jüri Ratas erakonnale: eesmärk on valitsuse moodustamine

27.11.21 EESTI ... Keskerakond võitis kohalike omavalitsuste valimised, kuid 15 kuu pärast ootab ees juba uus katsumus ja selleks tuleb hakata valmistuma, sest eesmärk on valimised võita ja moodustada valitsus, ütles esimees Jüri Ratas Keskerakonna volikogu istungil peetud kõnes.

Kohtla-Järvel tappis joobes mees oma tuttava

27.11.21 EESTI ... Kohtla-Järvel Järveküla tee korteris ründas laupäeva hommikul joobes 39-aastane mees tuttavat 50-aastast meest, kes suri saadud vigastusse kohapeal.

Saksamaal avastati eeldatavalt esimene koroona omikroni tüvi

27.11.21 VÄLISMAA ... Saksamaa liidumaa poliitik kinnitas laupäeval, et tervishoiujuhid on kindlaks teinud riigi esimese koroonaviiruse uue tüve juhtumi inimesel, kes pöördus tagasi Lõuna-Aafrikast.

Karis: inimõiguste ränk rikkumine Valgevenes saab üha vähem tähelepanu

27.11.21 VÄLISMAA ... Valgevenes toimuv inimõiguste ränk rikkumine saab aina vähem tähelepanu, tõdes president Alar Karis Valgevene poliitvangide toetamise päeva puhul.

Holland avastas LAV-ist tulnud lennureisidelt 61 koroonapositiivset

27.11.21 VÄLISMAA ... Hollandi tervishoiujuhid teatasid, et kahel Lõuna-Aafrika Vabariigist (LAV) Johannesburgist saabunud lennul andis 61 inimest positiivse koroonaproovi.

Haiglaravil on 285 koroonaga nakatunut

27.11.21 EESTI ... Ööpäevaga on koroonaviirusega haiglaravi vajajate hulk vähenenud 28 võrra, 285 inimeseni. Neist 233 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, kellest omakorda 164 ehk 70 protsenti on vaktsineerimata ja 69 ehk 30 protsenti on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

Analüütikud ootavad III kvartalist kümne protsendi lähedast majanduskasvu

27.11.21 MAJANDUS ... Majandusanalüütikud prognoosivad, et selle aasta kolmanda kvartali Eesti sisemajanduse koguprodukti (SKP) kasv tuleb tugev ja küündib kümne protsendi lähedusse.

Holland karmistab pühapäevast koroonapiiranguid

27.11.21 VÄLISMAA ... Holland karmistab pühapäevast oma osalist koroonaviiruse lukustust, sulgedes varakult baarid, restoranid ja poed.

Uus seadus paneb MMS-iga "ravitsejatele" ja laste tätoveerijatele suured trahvid

27.11.21 EESTI ... Kavandatav rahvatervishoiu seadus annab terviseametile volitusi juurde, võitlemaks tervist kahjustavate ilu- ja meditsiiniteenuste pakkujatega ning keelab solaariumi ja tätoveeringud alla 18-aastastele.

Alijev ja Pašinjan nõustusid Putini vahendusel pingeid leevendama

27.11.21 VÄLISMAA ... Mullu Mägi-Karabahhis verise sõja maha pidanud Armeenia ja Aserbaidžaan leppisid reedel kokku Vene presidendi Vladimir Putini vahendusel kokku pingete leevendamises.

Koroonaviiruse uus variant viis maailmaturu naftahinnad järsult alla

27.11.21 MAJANDUS ... Naftahinnad New Yorgi ja Londoni toorainebörsidel langesid uuest koroonaviiruse tüvest põhjustatud ärevuse tõttu järsult.

Saaremaa vallavanemaks valiti Madis Kallas

26.11.21 EESTI ... Saaremaa vallavolikogu valis reedel istungil Saaremaa vallavanemaks Madis Kallase valimisliidust Terve Saaremaa.

Kuressaare kesklinna kahe aasta eest valminud graniitkivisillutis juba laguneb

26.11.21 EESTI ... Kuressaare kesklinna ootab taas ees ehitustöö, sest kaks aastat tagasi pika ehitusperioodi järel valminud sillutis on lagunema hakanud. Saaremaa vald ja tööd teinud Merko peavad läbirääkimisi, kes peaks remondi kinni maksma, samas on ka selgusetu, kui suures ulatuses on vaja tehtud tööd parandada.

ERR USA-s: analüütikud vaidlevad Bideni sotsiaalplaani kasu üle

26.11.21 VÄLISMAA ... USA majandusanalüütikud vaidlevad president Joe Bideni sotsiaalplaani kasulikkuse üle. Ühed ütlevad, et valitsuse investeeringud tõukavad tagant pikaajalist majanduskasvu, teiste arvates loobitakse raha lihtsalt tuulde, sest plaaniga ei suudeta lahendada riiklike programmide põhiprobleeme.

Nelja nädalaga on koolides kiirtestimisega tuvastatud üle 2700 nakatunu

26.11.21 EESTI ... Nelja nädala jooksul on koolides toimunud kiirtestimistes tuvastatud 2742 positiivset testitulemust. Testimine jätkub.

Poola migrandikriis on algatanud ka Soomes idapiiri kindlustamise arutelu

26.11.21 VÄLISMAA ... Valgevene tegevus oma läänenaabrite piiril on käivitanud ka Soomes arutelu idapiiri kindlustamise üle. Soome ja Venemaa vaheline piir on umbes 1300 kilomeetrit pikk, ainuke füüsiline tõke on seal praegu koduloomade ohjamiseks mõeldud ühekordne traat.

Prantsuse minister ERR-ile: EL-i riikide kaitsekulutuste tõstmist tuleb jätkata

26.11.21 VÄLISMAA ... Euroopa Liidu liikmesriikide kaitsekulutuste tõstmine on Prantsusmaa üks prioriteete riigi 1. jaanuaril algaval eesistumisajal, ütles "Aktuaalsele Kaamerale Prantsusmaa eelarveminister Olivier Dussopt.

Valitsus plaanib mereväe ja PPA laevastiku ühendada

26.11.21 EESTI ... Valitsus tahab 2023. aastaks ühendada mereväe ning politsei- ja piirivalveameti (PPA) laevastiku. Merevägi saab juurde neli laeva ja 70 inimest, merepiirivalve ja reostuse tõrje kohustuse. PPA hooleks jääb merepääste.

Lõuna-Aafrikas levib tugevalt muteerunud koroonavariant

26.11.21 TERVIS ... Maailma Terviseorganisatsioon lisab tõenäoliselt reedel murettekitavate koroonaviiruse variantide sekka tugevalt muteerunud variandi B.1.1.529. Viroloogide sõnul võtab aga selle ohtlikkuse hindamine vähemalt kuu ja variandi tegelike võimete kohta on veel palju küsimusi.

Tallinna börsil algas kauplemine Hepsori aktsiatega

26.11.21 MAJANDUS ... Tallinna börsil algas kauplemine uue põhinimekirja ettevõtte, kinnisvarafirma Hepsor aktsiatega.

Eesti Post plaanib kahjumlikku postiteenuseäri koomale tõmmata

26.11.21 MAJANDUS ... Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kavandab universaalsele postiteenusele esitatavaid nõudeid leevendada. Kui määrus ka muutub, saab riiklik postifirma Eesti Post asuda optimeerima kahjumlikku postiäri, muu hulgas ka näiteks postkontoreid sulgedes.

Rakvere linnapeaks valiti Triin Varek

26.11.21 EESTI ... Rakvere volikogu valis reedel linnapeaks keskerakondlase Triin Vareku.

Maailma börsidel oli viimase aasta halvim päev

26.11.21 MAJANDUS ... Nii Euroopa, USA kui ka Aasia aktsiaturgudel oli reedel käesoleva aasta halvim päev, sest investorid on mures uue koroonaviiruse tüve pärast.

Terviseamet soovitab kõigil reisijatel Eestisse saabumisel end PCR-testida

26.11.21 EESTI ... Terviseamet soovitab kõikidel vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimestel riiki saabumisel ennast koroona suhtes PCR-testida.

Kultuurkapitali uus juht on Margus Allikmaa

26.11.21 KULTUURIPOLIITIKA ... Eesti Kultuurkapitali nõukogu valis uueks juhiks senise Vene Teatri direktori Margus Allikmaa.

Analüütik: palgakasv saab veelgi hoogu juurde

26.11.21 MAJANDUS ... Kolmandas kvartalis kerkis keskmine brutopalk 7,8 protsenti 1553 euroni. Viimati oli kiirem kasv 2019. aasta kolmandas kvartalis, kui palgad kerkisid 8,2 protsenti. Analüütikute hinnangul saab palgakasv veel hoogu juurde.

Aasta kodanik 2021 on Irja Lutsar

25.11.21 EESTI ... Siseminister Kristian Jaani andis kodanikupäeva puhul välja aasta kodaniku tiitli ja kodanikupäeva aumärgid. Aasta kodanikuks sai Irja Lutsar.

EL palus piirata uue viirusevariandi tõttu lennuliiklust Lõuna-Aafrikaga

26.11.21 VÄLISMAA ... Euroopa Liit tegi liikmesriikidele ettepaneku peatada lennuliiklus Lõuna-Aafrika riikidest, kus on avastatud Covid-19 uus variant, mis teadlaste sõnul võib nurjata katsed pandeemiale piir panna, ütles Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen reedel.

Moldova tasus võla Venemaa gaasihiiule Gazprom

26.11.21 MAJANDUS ... Moldova teatas reedel, et tasus oma võla Venemaa gaasihiiu Gazprom ees, mis ähvardas riigilt gaasivarustuse ära võtta.

EL ei pikenda koroonavaktsiini ekspordikontrolli

26.11.21 MAJANDUS ... Euroopa Liit ei pikenda COVID-19 vaktsiini ekspordile kehtestatud kontrolli ja heakskiidu süsteemi, kui see aasta lõpus aegub, teatas reedel Euroopa Komisjon.

Belgias tuvastati esimene uue viirusevariandiga nakatumise juhtum

26.11.21 VÄLISMAA ... Belgias tuvastati esimene uue viirusvariandiga nakatumise juhtum Euroopas. Tegemist on sama koroonavariandiga, mis levib Lõuna-Aafrikas.

India Bihari provintsi ametnikud ei tohi enam kunagi alkoholi juua

26.11.21 VÄLISMAA ... Ligikaudu 800 000 Kirde-Indias asuva Bihari provintsi ametnikku peavad reedel lubama, et ei joo enam kunagi alkoholi.

Asekantsler: ministeerium tellib kliimapaketile täiendatud mõjuanalüüsi

26.11.21 MAJANDUS ... Keskkonnaministeeriumi asekantsler Kristi Klaas ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et ministeerium tellib Euroopa Komisjoni kliimapaketile "Fit for 55" täiendava mõjuanalüüsi.

Nimeseaduse uus eelnõu lubaks koosellunutele ühist perekonnanime

26.11.21 EESTI ... Kui valitsuse poole teele läinud eelnõu seaduseks saab, võivad ühise perekonnanime võtta ka kooselulepingu sõlminud paarid. Kooselu eelnõus ei mainita, küll aga seletuskirjas kui piisavalt mõjuvat põhjust nime vahetamiseks.

Soome karmistas restoranipiiranguid

26.11.21 VÄLISMAA ... Soome valitsus teatas, et kehtestas uued piirangud baaridele ja restoranidele. Baarid ja restoranid peavad alati nõudma koroonapassi esitamist, kui soovivad piiranguid vältida.

VKG finantsjuht: kvoodimüügi asemel peaks EL-is kehtima ühetaoline CO2 maks

26.11.21 MAJANDUS ... CO2 kvoodi müük ei käi turumajanduse põhimõtete järgi, mistõttu oleks õiglane ja loogiline, et volatiilse kvoodihinna asemel kehtiks kõigile ühetaoline CO2 maks, leiab VKG finantsjuht Jaanis Sepp.

Nõukogudeaegne süsteem takistab reisirongidel täiskiirusel sõitmist

26.11.21 MAJANDUS ... Eesti Raudtee liigub edasi plaanidega võimaldada Tallinna-Tartu ja Tallinna-Narva liinidel lähitulevikus rongidel liigelda kuni 160 km/h. Praegu takistavad rongidel suurte kiiruste ülesvõtmist nii järsud kurvid kui ka nõukogudeaegne liiklusjuhtimissüsteem.

Jaapani valitsus kiitis heaks lisa kaitse-eelarve

26.11.21 VÄLISMAA ... Jaapani valitsus kiitis heaks selle aasta kaitsekulutuste suurendamise. Tokyo teatel muutub piirkondlik julgeolekuolukord üha tõsisemaks.

Zelenski: Ukrainas võidakse detsembri alguses üritada riiki pöörata

26.11.21 VÄLISMAA ... Ukraina president Vladimir Zelenski teatas reedel, et temani on jõudnud teave 1.–2. detsembriks ettevalmistatavast riigipöördest.

Egiptuse võimud taasavasid Luxoris suure sfinkside allee

26.11.21 VÄLISMAA ... Egiptuse võimud taasavasid neljapäeval Luxoris suure sfinkside avenüü, mis on umbes kilomeeter pikk. Esimest korda avati allee juba 3500 aastat tagasi.

Portugal kehtestab uued koroonapiirangud

26.11.21 VÄLISMAA ... Portugali valitsus teatas neljapäeval, et karmistab koroonapiiranguid. Portugalis on koroonaviiruse epideemia vastane vaktsineerituse tase Euroopa Liidu (EL) kõrgeim.

Uuring: Bideni sõnum ei jõua valijateni

26.11.21 VÄLISMAA ... USA demokraatlik partei koostas pärast suurt lüüasaamist Virginia osariigi kubernerivalimistel uuringu, mis väidab, et Joe Bideni administratsiooni sõnum ei jõua valijateni.

Koolidirektorid hakkavad vastutama puhvetite toiduvaliku eest

26.11.21 EESTI ... Kavandatav rahvatervishoiu seadus paneb koolidirektorid vastutama selle eest, et koolipuhvetites ja koolide müügiautomaatides lastele ebatervislikku toitu ei pakutaks.

Koroonaviirusega on haiglas 313 inimest, suri kaheksa

26.11.21 EESTI ... Reede hommikuse seisuga on haiglas 313 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 259 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 187 ehk 72 protsenti on vaktsineerimata ja 72 ehk 28 protsenti on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

Prantsuse siseminister keeldus Briti siseministriga kohtumast

26.11.21 VÄLISMAA ... Prantsuse siseminister Gerald Darmanin teatas Briti siseministrile Priti Patelile reedel, et katkestab nende nädalavahetuseks planeeritud kõnelused protestiks Briti peaministri Boris Johnsoni migratsioonikriisi puudutava kirja vastu.

FT: Saksa rohelised plaanivad Hiina ja Venemaa suhtes poliitikat karmistada

26.11.21 VÄLISMAA ... Rohelised hakkavad juhtima Saksamaa välispoliitikat. Rohelised väidavad, et Angela Merkeli valitsus asetas Saksamaa ärihuvid läänelikest väärtustest ettepoole ja Hiina ning Venemaa suhtes tuleb võtta karmim hoiak.

CO2 hind tõusis taas rekordtasemele

26.11.21 MAJANDUS ... Euroopa süsinikdioksiidi hind jõudis heitmekvootide kauplemissüsteemis (ETS) taas järjekordsele rekordtasemele, purustades neljapäeval korraks ka 75 euro piiri tonni kohta.

III kvartali keskmise palga kasv oli üks viimaste aastate suurimaid

26.11.21 MAJANDUS ... Statistikaameti andmete kohaselt oli Eesti keskmine brutokuupalk kolmandas kvartalis 1553 eurot ehk 7,8 protsenti suurem kui aasta tagasi samal ajal. Muutus oli viimaste aastate üks suurimaid.

Advokaat: riigikohtu lahendid on olulised tulevasteks vaidlusteks

26.11.21 EESTI ... Advokaat Jaanika Reilik-Bakhoffi sõnul on neljapäeval riigikohtus kaitseväelaste kohtuasjades tehtud lahendid olulise tähtsusega, kuna need lükkasid ümber eelnevate kohtute seisukohad, mis ennetavaid vaidlusi võimalikuks ei pidanud.

err.ee otseülekanded

läheb lahti!

uus hooaeg

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

anna oma hääl

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: