Valitsus ja linn sõlmisid Tallinna haigla rajamise leppe

Foto: Tallinna linnavalitsus/ERR

Valitsus ja Tallinna linn sõlmisid esmaspäeval leppe Tallinna haigla rajamiseks.

Esimese sammuna moodustatakse töörühm, mis peab 2020. aastaks koostama konkreetse tööjaotuse, ehituse ajakava, lahendama juriidilised küsimused ja koostama finantsplaani, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Haigla ise peaks Tallinna linna plaanide kohaselt valmima 2025.-2026. aastaks. Sotsiaalministeeriumi hinnangul võib ehitus valmida ka aasta või paar sellest tähtajast hiljem.

Tallinna haigla ehitatakse Narva maantee äärde Lauluväljaku lähedale.

Esialgsete arvestuste järgi läheb ehitus maksma 300 miljonit eurot. Haigla sisustamise maksumus on 70-80 miljonit eurot.

"Rahastusallikaks oleme võtnud neli allikat. Üks on Tallinna linnaeelarve, üks on riigieelarve, kolmas ja kõige olulisem on Euroopa Liidu struktuurvahendite kasutamine ning neljas, mis peaks hõlmama selle sisustuse maksumist ja ärakatmist, on just vanade haiglahoonete realiseerimine," selgitas Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder.

"See, et riik kaasa mõtleb ja panustab, on ju praegu oluline - Tallinna linnaga võrdselt panustame selle rajamise ettevalmistamisse. Selles mõttes riigi roll on oluline ja hea meelega mõtlen kaasa," ütles tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: