Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jääknähtudega roolist tabatud Jaak Aab astub ministrikohalt tagasi

{{1523950080000 | amCalendar}}

Riigihalduse minister Jaak Aab (KE) astub ametist tagasi. Põhjuseks alkoholitarvitamise jääknähud autoroolis.

Aab teatas sellest erakorralisel pressikonverentsil. "Olen alati lähtunud põhimõttest, et väiksemagi kahtluse korral tuleb alkoholi tarvitamisele järgnenud hommikul autorooli istumist vältida. Paraku usaldasin ma 11. märtsi keskpäeval Tartust koju sõitma asudes oma head enesetunnet, mis hiljem osutus ekslikuks," rääkis Aab.

"Minu väljahingatavas õhus tuvastati alkoholisisaldus 0,14 milligrammi liitris, mis tähendab 0,28 promilli veres," ütles Aab.

Samuti sõitis minister 50 alas 73 km/h sõidukiirusega.

"Kahetsen juhtunut väga sügavalt ning ma ei püüa ennast kuidagi õigustada. Olen oma raske õppetunni saanud ning kutsun kõiki autojuhte vähimagi kahtluse korral mitte rooli istuma. Alkoholi tarvitamise tunnustega rooli istumine on vastutustundetu kõigi kaasliiklejate suhtes ning sellisele käitumisele puudub igasugune vabandus," lausus Aab.

Aab rääkis, et oli eelmisel õhtul oma sõprade juures, sai saunas käidud ja ka kanget alkoholi tarbitud. Vahelejäämine toimus 11. märtsil Tartus Lõunakeskuse juures.

"Vabandan kõigi Eesti inimeste ees, oma ametikaaslaste, oma sõprade ja sugulaste ees," sõnas Aab.

Aab esitas teisipäeva hommikul tagasiastumise palve. "Teavitasin peaministrit oma otsusest ametist lahkuda laupäeval ning vestlesin sel teemal esmaspäeval erakonnakaaslastega."

Aab rääkis, et avalikustas juhtunu nüüd, kuna talle tehti eelmise nädala alguses teatavaks väärteomenetluse otsus, mille alusel määrati karistuseks üks kuu juhtimisõiguse peatamist.

"Ma ei vaidlusta otsust, vaid tunnistan oma süüd. Ma ei avalikustanud juhtunut samal hetkel, sest ei soovinud oma käitumisega varju heita riigi eelarvestrateegia aruteludele. Samuti on mul kahju, et paratamatult toob see kaasa mainekahju valitsusele ja minu koduerakonnale," sõnas minister.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: