Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti inflatsioon oli mais euroala kiireim

Toidupoe kassa.
Toidupoe kassa. Autor/allikas: Coop

Eesti inflatsioon oli mais 3,1 protsendi juures euroala kiireim ning Euroopa Liidus tervikuna oli see kiirem vaid 4,6 protsenti Rumeenias.

Euroala aastane inflatsioon oli mais 1,9 protsenti, kiirendes aprillist 0,6 protsendipunkti võrra. Euroopa Liidus oli inflatsiooniks kaks protsenti, võrreldes aprilli 1,5 protsendiga, selgub Eurostati andmetest.

Jättes kõrvale volatiilsed energia ning toidu-, alkohol- ja tubakahinnad oli euroala baasinflatsiooniks 1,1 protsenti, võrreldes aprilli 0,8 protsendiga.

Euroala riikidest oli inflatsioon kiireim ehk 3,1 protsenti Eestis. Järgnesid 2,9 protsendiga Leedu, 2,7 protsendiga Slovakkia ning 2,4 protsendiga Läti.

Aeglaseim oli inflatsioon 0,7 protsendiga Iirimaal ja 0,8 protsendiga Kreekas.

Allikas: Eurostat

Euroopa Keskpanga (ECB) inflatsioonieesmärgiks on veidi alla kahe protsendi ning selle saavutamiseks on keskpank tarvidusele võtnud ebatavalised rahapoliitikameetmed nagu kvantitatiivne lõdvendamine (QE) ning madalad intressimäärad.

Neljapäeval teatas ECB, et varaostuprogrammi vähendatakse septembrist poole võrra 15 miljardile eurole kuus ning 2019. aastast see lõpetatakse, juhul kui laekuvad andmed kinnitavad ECB inflatsiooniväljavaadet. Samuti viidati, et inflatsiooni püsival kohandumisel võidakse intressimäärasid tõsta tuleva aasta teises pooles.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: