PPA kuulutas välja kagupiiri ehitushanke

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) kuulutas neljapäeval välja idapiiri esimese etapi ehitushanke, mis hõlmab piiritaristu rajamist 23,5 kilomeetrisele lõigule Võru maakonnas.

Kagupiiri taristu esimese etapi ehitustööd kulgevad piirilõigul Võrumaal alates Eesti, Läti, Venemaa kolmikpunktist kuni Luhamaa piiripunktini.

Piiritaristu väljaehitus hõlmab patrull- ja ligipääsuteede, viivitus- ja loomatõkkeaia, liivariba, elektrivarustatuse, kanalisatsiooni ja muu kaasneva rajamist.

Piiri valvamiseks kõige efektiivsema seiretehnika leidmiseks testib PPA täiendavalt veel erinevaid seiretehnika lahendusi ning kuulutab pakkuja leidmiseks eraldi hanke.

Eesti ja Venemaa vaheline maismaapiir on 135,6 kilomeetrit pikk, kuid ehitustööde keerukust ja mahtu ei kirjelda üksnes kilomeetrite hulk, vaid ka piirangud piirialal liikumisele ning raske soine maastik. Seetõttu on taristu ehitamine jagatud eraldi etappideks ja hangeteks.

"Peamine eesmärk on tagada pakkujatele võrdsed võimalused pakkumistes osalemiseks. Kindlasti on selle üks eesmärk ka konkurentsi elavdamine. Meie plaan on see, et me lõpetame ühe hanke ära ja siis alustame ettevalmistust uue hanke jaoks ehk siis väga suure tõenäosusega on korraga töös mitu piirilõiku," selgitas PPA integreeritud piirihalduse büroo juht Eger Belitšev intervjuus ERR-ile.

Taotluste esitamise tähtaeg hankemenetluses osalemiseks on 5. märts, misjärel selgitab komisjon kvalifitseerimisnõuetele vastavad pakkujad.

Praeguse prognoosi kohaselt kulub 23,5 kilomeetrile piiritaristu väljaehitamiseks hinnanguliselt umbes kaks aastat. Paralleelselt jätkatakse järgmistel piirilõikudel hangete ettevalmistuse, väljakuulutamise ja ehitustöödega.

Eeldatavasti peaks kontrolljoone ehitustööd algama käesoleva aasta lõpus või 2020. aasta alguses. Lähitulevikus kuulutab PPA välja ka valve- ja seiretehnika hanke. Kokku läheb maismaapiiri väljaehitamine maksma 190 miljonit eurot ning ehitustööde lõppu prognoositakse aastaks 2026.

Toimetaja: Priit Luts, Mirjam Nutov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: