Vene võimud pidasid äsja vabanenud Pussy Rioti liikmed uuesti kinni

Pussy Rioti liikmed 30. juulil Moskva kinnipidamisasutusest vabanemas.
Pussy Rioti liikmed 30. juulil Moskva kinnipidamisasutusest vabanemas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Vene protestigrupi Pussy Riot neli liiget, kes vabanesid esmaspäeval jalgpalli MM-i finaali ajal väljakule jooksmise eest mõistetud aresti alt, peeti kohe pärast kinnipidamisasutusest väljumist võimuesindajate poolt uuesti kinni.

Pjotr Verzilov, Veronika Nikulšina, Olga Kuratševa ja Olga Pahtusova mõisteti käesoleval kuul Moskva kohtu poolt 15 päevaks aresti selle eest, et nad jooksid 15. juulil jalgpalli MM-i finaali ajal politseivorme kandes väljakule. Ühel neist õnnestus isegi Prantsusmaa vutistaari Kylian Mbappé tervituseks käed kokku lüüa, vahendasid Meduza ja BBC.

Pussy Riot teatas tookord, et tegemist oli häppeningiga "Miilits astub mängu", mille eesmärgiks oli nõuda poliitvangide vabastamist ja poliitilise konkurentsi võimaldamist Venemaal. Võimud aga süüdistasid kõiki nelja pealtvaatajate käitumisreeglite rikkumises ametlike spordivõistluste ajal ning riigi sõjaväestatud ametkondade eraldusmärkidega vormirõivaste ebaseaduslikus kandmises.

Hetkel on veel ebaselge, miks aktivistid esmaspäeval uuesti kinni peeti. Märkimisväärne on see, et Pjotr Verzilov ja ülejäänud kolm naissoost aktivisti olid vahepealse aja veetnud erinevates kinnipidamisasutustes, kuid kinni peeti nad sarnasel viisil ehk siis, kui nad pärast karistuse kandmist lahkumas olid. 

Verzilov teatas hiljem Twitteris, et mingeid uusi süüdistusi pole neile esitatud.

"Lužniki politseijaoskonnas öledi, et neil on kaks meid ööseks pinni pidada - kuni mingid protseduurid hommikul tehtud saavad," selgitas ta. "Kuid mingeid süüdistusi pole."

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: