Pussy Rioti liikmel õnnestus keelust hoolimata Venemaalt lahkuda

Pussy Rioti liige Maria Aljohhina.
Pussy Rioti liige Maria Aljohhina. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Protestigrupi Pussy Riot liige Maria Aljohhina lahkus neljapäeval siiski Venemaalt, kuigi sealsed võimud olid varem tema suhtes kehtestanud riigist lahkumise keelu.

Seda, kuidas Aljohhinal õnnestus riigist lahkuda, Pussy Rioti teates ei täpsustatud, vahendas Meduza.

Hiljem selgus, et kui 8. augustil ei lastud tal Moskvas Domodedovo lennujaamas Ühendkuningriiki suunduvale lennukile istuda, sõitis Aljohhina rohkem kui 1000 kilomeetrit Valgevene piirile, kus kontroll pole nii põhjalik, ning seejärel Valgevenest edasi Leetu. "See ei olnud midagi ebatavalist. See oli nii, nagu paljud venemaalased riigist lahkumiseks seaduslikku võimalust kasutavad," kommenteeris Aljohhina ajalehele Guardian.

Aljohhina läks Suurbritanniasse tutvustama oma uut raamatut.

Ta on Nadežda Tolokonnikova kõrval üks Pussy Rioti asutajatest ning tuntumatest liikmetest. Mõlemad viibisid ligi kaks aastat vanglas Moskva kirikus toimunud Putini-vastase protestiaktsiooni eest. 2013. aastal vabanesid nad amnestia alusel.

Põhjus, miks Vene võimud ei lubanud praegu Aljohhinal riigist lahkuda, seisnes selles, et ta polnud nõustunud täitma ühiskondlikult kasuliku töö tunde, mille Vene kohus oli talle määranud meeleavaldustel osalemise eest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: