Jalgpalli MM-i ajal protestinud Pussy Rioti liikmed pääsesid taas vabadusse

Pussy Rioti liige Pjotr Verzilov 31. juulil, kui ta taas kinni peeti.
Pussy Rioti liige Pjotr Verzilov 31. juulil, kui ta taas kinni peeti. Autor/allikas: Tatyana Makeyeva/Reuters/Scanpix

Venemaa politsei vabastas kolmapäeva esimestel tundidel ootamatult punkbändi Pussy Riot liikmed. Samas seisavad nad endiselt silmitsi süüdistustega selle eest, et nad 15. juulil jalgpalli maailmameistrivõistluste finaalmängu ajal platsile tungisid, teatasid aktivistid.

Pussy Rioti liikmete vastu on seoses staadionile tungimisega alustatud rida menetlusi. Bändi sõnul oli platsile jooksmine poliitiline protest. Nad jooksid platsile Prantsusmaa-Horvaatia mängu teisel poolajal, mida vaatasid ka Venemaa president Vladimir Putin ja Prantsusmaa president Emmanuel Macron, vahendas AFP.

Pjotr Verzilov, Veronika Nikulšina, Olga Kuratševa ja Olga Pahtusova kandsid juba ära 15 päeva pikkuse karistuse selle eest, et nad spordiüritusel rikkusid pealtvaatajatele kehtestatud reegleid. Igaühele neist määrati ka 1500 rubla (20 eurot) suurune trahv politseivormi kandmise eest.

Kui nad esmaspäeval pärast 15-päevast aresti vabastati, peeti nad taas kohe kinni.

Neli bändiliiget veetsid öö politsei vahi all ning ootasid kogu päeva Moskvas kohtuistungit seoses haldusõigusrikkumisega, mille kohaselt nad korraldasid loata protesti ning ei allunud politseile.

Teisipäeva õhtul keeldus aga kohtunik juhtumit vormiliste üksikasjade tõttu kuulamast ning tagastas kõik materjalid politseile.

Pussy Rioti liige Pjotr Verzilov kirjutas Twitteris, et seejärel viis politsei nad uuesti jaoskonda ning vabastas veidi pärast südaööd.

"Vaba pärast 16-päevast aresti!" kirjutas Verzilov ning postitas foto, millel bändi liikmed autoparklas tantsivad.

Samas peavad aktivistid reedel naasma politseijaoskonda. Nende endi sõnul võib neid oodata veel kuni 25 päeva vangistust.

Pussy Riot kirjutas Facebookis, et nende hinnangul ei peaks "kunstilist tegevust" käsitlema avalikke meeleavaldusi puudutava seaduse alusel.

2012. aastal pälvis Pussy Riot rahvusvahelist tähelepanu, kui korraldas protesti Moskvas kirikus. Kaks bändi liiget kandsid selle eest vanglakaristust, kolmandale määrati tingimisi karistus. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: