Moskva kohus saatis Pussy Rioti liikmed 15 päevaks trellide taha

Pussy Rioti liige ja Prantsusmaa ründaja Kylian Mbappe MM-i finaalmängu ajal kösi kokku löömas.
Pussy Rioti liige ja Prantsusmaa ründaja Kylian Mbappe MM-i finaalmängu ajal kösi kokku löömas. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Moskva kohus mõistis Vene punkansambli kaks liiget Veronika Nikulšina ja Olga Kuratševa 15 päevaks trellide taha, kuna nad jooksid jalgpalli maailmameistrivõistluste finaalmängu ajal pühapäeval Lužniki staadionile, kandes politseivormi.

Lisaks otsustas kohus, et nad ei tohi kolm aastat külastada ühtegi spordiüritust.

Pussy Rioti liikmetega koos staadionimurule jooksnud Pjotr Verzilov sai samasuguse karistuse.

Verzilov on inimõigusaktivistide kohtuasju kajastava veebikülje Mediazona asutaja ning Pussy Rioti liidri Nadežda Tolokonnikova abikaasa.

Lisaks neile astus kohtu ette ka Olga Pahtusova. Tema suhtes langetab kohus otsuse hiljem.

Kõiki nelja süüdistati pealtvaatajate käitumisreeglite rikkumises ametlike spordivõistluste ajal ning riigi sõjaväestatud ametkondade eraldusmärkidega vormirõivaste ebaseaduslikus kandmises.

Pussy Riot teatas pärast pühapäevast vahejuhtumit, et tegemist olevat olnud häppeningiga "Miilits astub mängu", mille eesmärgiks oli nõuda poliitvangide vabastamist ja poliitilise konkurentsi võimaldamist Venemaal.

Opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi aga avaldas video sellest, kuidas Pussy Rioti liikmeid politseis üle kuulatakse,

Muuhulgas on videos kuulda, kuidas naispolitseinik karjub protestijate peale ning teatab, et "mõnikord on tal kahju, et ei ole enam 1937. aasta" ehk vihjates nii diktaator Jossif Stalini terrorirežiimi kõrgajale.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: