Mürgitatud Pussy Rioti aktivist pääses Berliini haiglast välja

Pjotr Verzilov ja Charité haigla juht Karl Max Einhaeupl.
Pjotr Verzilov ja Charité haigla juht Karl Max Einhaeupl. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Mürgitamise järel jõudsalt paranenud Vene protestirühmituse Pussy Riot aktivist Pjotr Verzilov kirjutati Berliini haiglast välja, teatas kliinik Interfaxile.

"Charité vabastas Pjotr Verzilovi täna haigla jälgimise alt. Tema tervislik seisund on märkimisväärselt paranenud ja sümptomid, millega ta haiglasse võeti, on täielikult kadunud," teatas haigla.

Kolmapäeval väljendas Verzilov veendumust, et tema mürgitamise taga on Vene võimud.

Verzilov, kellel on Vene ja Kanada kodakondsus, kirjutati Moskva kliinikusse sisse septembri algul sümptomitega, mille seas olid nägemiskaotus ja suunatajuhäired.

Hiljem lennutati ta Saksamaale ning viidi Berliini Charité haiglasse.

"Mürgitamine oli nii professionaalne, et ma ei saa teha muid järeldusi," ütles Verzilov (30). Aktivisti sõnul on kõige tõenäolisem, et mürgitamise taga oli Vene sõjaväeluureteenistus (GRU).

"Võimalik, et nad katsetasid minu peal uut mürgikokteili, sest minu mürgitamine kulges teistmoodi kui teiste puhul: mul ei kulunud mitu päeva, et seda märgata, vaid see oli kohe akuutne," ütles Verzilov Saksa ajalehele Bild.

Saksa arstide sõnul võidi Verzilovit mürgitada ainega, mis põhjustab närvisüsteemi häireid.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: