Pussy Rioti liige viibib salapäraste sümptomite tõttu haiglas

Vene protestigrupi Pussy Riot liige ning sõltumatu uudisteportaali Mediazona asutaja Pjotr Verzilov viidi teisipäeval kriitilises seisundis haiglasse ning sõprade ja lähedaste arvates võib tegu olla mürgitamisega.

Mehe elukaaslase Veronika Nikulšina sõnul hakkas Verzilov ootamatult kaotama nägemis- ja kõnevõimet ning samuti ei suutnud ta end enam liigutada. Hetkel viibib ta Moskva Bakrušini-nimelise linnahaigla toksikoloogiaosakonnas, vahendas Meduza.

Sõprade kinnitusel soovis Verzilovi ema tulla teda 12. septembril haiglasse vaatama, kuid sealne personal oli keelanud tal oma poega nägemast ning samuti ei räägitud talle midagi poja tervisliku seisundi kohta. Haigla väitis, et neil ei õnnestu külastuseks patsiendilt luba saada, mis omakorda annab alust arvata, et Verzilov on teadvuseta.

Nikulšina meenutas, et Verzilovil hakkas halb natuke aega pärast seda, kui teisipäeval toimus järjekordne kohtuistung. Õhtul kella 18 ajal heitis ta kodus puhkamiseks pikali ning kui Nikulšina paar tundi hiljem koju tuli, Verzilov ärkas ja teatas, et hakkab nägemist kaotama. Ning järgnenud tundide jooksul muutus tema seisund hullemaks - kõigepealt kadus nägemisvõime, seejärel hakkas kaduma kõnevõime ning seejärel võime liikuda.

Kui parameedikud kohale jõudsid, suutis ta vaid kinnitada, et pole mingit ainet tarbinud. Seejärel tema seisund halvenes veelgi ning ta hakkas krampide käes rappuma. Kiirabiautos polnud aga Verziloviga võimalik enam üldse suhelda, meenutas Nikulšina.

Nikulšina rääkis, et arstide esialgne analüüs "ei toonud välja midagi halba", kuid öösel kella ühe ajal viidi Verzilov kiirkorras haigla toksikoloogiaosakonda. Haigla personal keeldus ütlemast, kas tegu on mürgistusega, ning Nikulšinale anti teada, et temal kui vabaabielus oleval elukaaslasel pole alust sellist informatsiooni nõuda.

Verzilov alustas avalikkuses tegevust 2000. aastate alguses aktivistidegrupis Voina, kus osales Nadežda Tolokonnikova, kelles sai tema - nüüdseks endine - elukaaslane, lapse ema ning Pussy Rioti juhtfiguur.

Kui Pussy Rioti liikmed Tolokonnikova, Maria Aljohhina ja Jekaterina Samutsevitš 2012. aastal protestiaktsiooni eest vangi mõisteti, oli Kanada topeltkodakondsust omav Verzilov grupi peamiseks kõneisikuks ning aitas naiste vabastamist nõudvasse kampaaniasse kaasata mitmeid avaliku elu tegelasi.

2014. aastal asutasid Tolokonnikova, Aljohhina ja Verzilov uudisteportaali Mediazona, mis on saanud tuntuks näiteks Venemaa õigussüsteemi rikkumiste paljastamisega.

Käesoleva aasta 15. juulil korraldasid Verzilov, Nikulšina ja veel kaks aktivisti protestiaktsiooni, mille käigus jooksid nad võimuesindajate vormiriietust kandes Moskvas toimunud jalgpalli MM-i finaalmängu ajal väljakule.

Pussy Riot teatas tookord, et tegemist oli häppeningiga "Miilits astub mängu", mille eesmärgiks oli nõuda poliitvangide vabastamist ja poliitilise konkurentsi võimaldamist Venemaal. Protestiaktsiooni eest karistati neid 15 päeva pikkuse vabadusekaotusega ning juhtumiga seotud kohtuistungid kestavad praeguseni.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: