Valitsus nimetas Jonatan Vseviovi välisministeeriumi kantsleriks

Jonatan Vseviov
Jonatan Vseviov Autor/allikas: Elena Vareiko / ERR

Valitsus kiitis neljapäeval heaks välisminister Urmas Reinsalu ettepaneku nimetada välisministeeriumi kantsleriks senine Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Jonatan Vseviov.

Valitsuse neljapäevase otsuse kohaselt asub Vseviov välisministeeriumi kantsleri ametikohale 8. veebruaril 2021 ning tema viieaastane ametiaeg kestab kuni 7. veebruarini 2026.

Kantsleri koht vabaneb küll juba 1. detsembril, kui saab läbi Rainer Saksa viieaastane ametiaeg. Reinsalu ütles eelmisel nädalal ERR-ile, et Saksa lahkumise ja Vseviovi kantsleriametisse asumise vahele jääb ilmselt mõni kuu, kuna tal on vaja oma tööd Washingtonis lõpetada.

Eesti uut suursaadikut Washingtoni ei ole veel välja valitud, ütles Reinsalu..

Ministri kinnitusel tegi ta Saksale ettepaneku veel ühe ametiaja jätkata, kuid Saks ei soovinud. Miks, seda soovitas Reinsalu Saksalt endalt küsida. ERR-ile teadaolevalt peaks Saks siirduma erasektorisse küberturvalisuse temaatikaga tegelevasse ettevõttesse.

Vseviov on ka varem kantslerina töötanud, kuid seda kaitseministeeriumis.

Vseviov on lõpetanud Tartu Ülikool politoloogia erialal ning omandanud magistrikraadi USA Georgetowni Ülikoolis julgeoleku-uuringute erialal.

2004. aastal asus Vseviov tööle välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonna atašeena, kust ta liikus edasi poliitikadiplomaadiks Eesti suursaatkonda Washingtonis. Alates 2008. aastast töötas Vseviov kaitseministeeriumis, aastatel 2014-2016 oli kaitseplaneerimise asekantsleri ametikohal ning 2016. aasta jaanuarist asus ta tööle kaitseministeeriumi kantslerina. Eesti suursaadikuna USA-s alustas Vseviov 2018. aasta septembris, andes oma volikirja president Donald Trumpile üle 17. septembril 2018.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: