Netanyahu tahab tihedamaid sidemeid Iisraeli ja Ida-Euroopa vahel

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu.
Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu saabus neljapäeval visiidile Leetu, millest ta loodab suhete süvendamist Ida-Euroopa riikidega, et seista vastu Euroopa Liidu "mitte alati sõbralikele suhetele" Iisraeliga.

Leedu juurtega Netanyahut tervitas Vilniuse lennuväljal Leedu välisminister.

"Ma tahan tasakaalustada Euroopa Liidu mitte alati sõbralikku suhtumist Iisraeli, et tagada ausamad ja õiglasemad suhted Iisraeli riigiga," ütles Netanyahu enne Leetu visiidile suundumist.

"Ma teen seda läbi kontaktide Euroopa Liidu riikide blokkidega, Ida-Euroopa riikidega ning nüüd Balti ja muidugi teiste riikidega ka," sõnas peaminister.

Netanyahu kohtub neli päeva kestval visiidil kõigi kolme Balti riigi peaministriga. Tegemist on esimese korraga, kus Iisraeli peaminister Leedut külastab.

Külaskäigu eesmärk on saada Baltimaadelt Iraani survestamiseks rohkem toetust ning avaldada austust kunagi rikkalikule juudikogukonna pärandile Leedus ja selle traagilisele lõpule holokausti käigus.

Praegu on Leedu umbes 2,9 miljonist elanikust juute 3000.

Leedu on traditsiooniliselt olnud üks Iisraeli suuremaid sõpru EL-is. Vilnius korraldas ka Netanyahu kutsumise mullu detsembris toimunud EL-i välisministrite kohtumisele Brüsselis, vihastades sellega mõningaid EL-i ametnikke.

Netanyahu näeb Leedus ja teistes Balti riikides võimalikke Iisraeli kaitsjaid EL-is, ütles Vilniuse ülikooli professor Ramunas Vilpisauskas.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: