Algasid Hiiumaad ja mandrit ühendava Rukki kanali süvendustööd

Rukki kanali sügavuse mõõtmine.
Rukki kanali sügavuse mõõtmine. Autor/allikas: Allan Rajavee/ERR

Hiiumaad ja mandrit ühendava Rukki kanali süvendustööde hanke võitnud Insenerehituse AS alustas ööl vastu reedet vajalike tuukritöödega, et eemaldada kanalist suuremad kivid ja esemed.

Plaani kohaselt jätkavad tuukrid tööd ka öösel vastu laupäeva, ent kõik sõltub ilmast, mille tingimusi hinnatakse jooksvalt kohapeal. Kõiki töid tehakse parvlaevagraafiku välisel ajal, et mitte segada laevaliiklust, teatas veeteede amet.

Kui tuukritööd on valmis, siis alustab Insenerehituse AS vajalike hooldussüvendustöödega. Vastavalt väljastatud vee erikasutusloale peavad kõik tööd olema tehtud käesoleva aasta 15. oktoobriks.

Rukki kanali süvendus- ja hooldustööde eesmärk on saavutada kanali minimaalseks sügavuseks 5,2 meetrit, mis tagaks parvlaevaliikluse mandri ja Hiiumaa vahel ka madala veetaseme korral. Sügavused on arvestatud uue kõrgussüsteemi ehk Amsterdami nulli alusel, lisas veeteede amet.

Madal veetase Rukki kanalis häiris sel talvel ja kevadel laevaliiklust. Hiidlased koostasid petsitsiooni ja küsimusega tuli tegelada ka majandusminister Kadri Simsonil.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: