Vabaerakonna endine tegevjuht soovitab Herkelil tagasi astuda

Märt Meesak.
Märt Meesak. Autor/allikas: POSTIMEES/SCANPIX

Vabaerakonna endine tegevjuht Märt Meesak soovitab Andres Herkelil tagasi astuda ning kampaaniajuht Ivo Rullil tööle hakata või endale uus töö otsida.

Portaalis majandus.ee ilmunud usutluses ütleb aastatel 2016-2018 Vabaerakonna tegevjuhina töötanud Meesak, et partei praeguste probleemideni viinud protsess on olnud mitme-etapiline, kuid üheks oluliseks veaks oli Andres Herkeli uuesti kandideerimine erakonna etteotsa.

"Tema roll erakonna loomises oli kahtlemata väga oluline ja ehk isegi asendamatu – aga aeg läheb edasi ja teatud hetkest vajab organisatsioon teistsuguseid juhte. Teiseks probleemiks oli see, et mõned fraktsiooniliikmed ja erakonnaliikmed ei võtnud Arturit (erakonna eelmist juhti Artur Talvikut  - toim) esimehena, vaid ajutise juhina. Ilma usalduseta on keeruline luua töötavaid protsesse."

Kui praegused sisetülid jätkuvad, ei saa Vabaerakond selle endise tegevjuhi hinnangul järgmises parlamendis ühtegi kohta. Etteheiteid teeb Meesak ka erakonna kampaaniajuhiks toodud suhtekorraldaja Ivo Rullile.

"Praegu käib pidev vaidlemine, keegi pole nõus järele andma. Kui juht ei saa nende protsesside juhtimisega hakkama, siis peaks tagasi astuma. Lisaks pole kampaaniast kui sellisest endiselt veel midagi kuulda. Aasta alguses palkasime Ivo Rulli seda vedama, kuid tundub, et see polnud ehk siiski parim valik. Tulemust ei ole ja lähenemine on vanamoeline. Tehakse tegemise, mitte tulemuse pärast."

Küsimusele, millise soovituse annaks ta erakonna esimehele, praegusele tegevjuhile ja kampaaniajuhile, vastas Meesak: "Esimehele: astu tagasi. Tegevjuhile: pea vastu. Kampaaniajuhile: hakka tööle või otsi uus töö."

"Üsna suur raha" Rullile

Rulli tegemistesse suhtus kriitiliselt ka Vabaerakonnast lahkunud Artur Talvik. Eesti Päevaleht kirjutas esmaspäeval, et "samas möönis Talvik, et üks viga, mida ta tegi, oli kampaaniajuhi kohale tuntud suhtekorraldaja Ivo Rulli palkamine, kelle peale kuluvat "üsna suur raha". Rahulolematust Rullile kuluva raha ja tema töö tulemuste kohta heitsid ette ka teised, jätkuvalt Vabaerakonda kuuluvad poliitikud."

Vabaerakond ei avalda kui palju on "üsna suur raha" ehk kui palju erakond Rullile maksab. Tänavu suvest Vabaerakonna tegevjuhina töötav Alar Mutli saatis ERR-i päringule kirjaliku vastuse, et Vabaerakond on sõlminud koostöölepingu Rull & Rumm OÜ-ga, kuid selle punkt 5 alusel kohustuvad osapooled teostatava lepingu ja selle lisade sisu hoidma konfidentsiaalsena.

Vabaerakonna esimees Andres Herkel tunnistas, et Rulli lepingumahtu on siiski kärbitud.

"See toimus kohe, kui mina sain erakonna esimeheks ja Alar Mutli tegevjuhiks. See, mis oli arusaamatu, oli tõepoolest, et see sellisel kujul rakendati aasta algusest. Ivo Rulliga koostöö praegu jätkub, küll aga näen ma seda, et tema rakendus on olnud oluliselt suuremal määral meediatööle, kui algselt kavandatud. Meil üks meediatöötaja läks ära. Ta on seda tööd katnud ja kindlasti valimisteks ette valmistamine peab olema poliitilisel tasandil, seda ei saa teha palgatud kampaania läbiviija üksi."

Ivo Rull ise ei soostunud ERR-ile oma töö tulemuslikkust Vabaerakonna kampaaniajuhina kommenteerima.

"Möödunud reedel tegime ühe 14-liikmelise seltskonnaga ettepaneku, et nädal aega võiks olla juhatusel töörahu ja mina olin üks sellele ettepanekule allakirjutanutest. Seetõttu, ma hoian töörahu ja teen tööd ja ei kommenteeri neid asju sel nädalal."

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: